Migros müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Migros müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Süpermarket zincirleri arasında lider konumda yer alan Migros, temellerioldukça değişik şartlar altında 1954 yılında atılmıştı. İstanbul Belediyesi, o dönem içerisinde İsviçre’de halka perakende olarak oldukça uygun fiyatlarla ürün satışı gerçekleştiren “Ucuzluğun Kralı” adlı zincirin ülkemize uyarlanmasını istemişti. Yapılan çalışmalar sonucunda temelleri atılan Migros, İstanbul Belediye Başkanı ve İstanbul Valisinin katılımları ile açılmıştır. 1975 yılına kadar faaliyetlerini İstanbul Belediyesi bünyesinde yürüten Migros, yapılan anlaşmalar sonucunda tüm hisseleri ile beraber Koç Holding’e devredilmiştir. 1990 yılına kadar mevcut durumda işleyişe devam eden şirket, bu tarihten itibaren büyük mağazacılık konseptine geçiş yapmış, süpermarket denilen kavramın oluşmasına katkı sağlamıştır. 1991 yılında borsaya geçiş yapan şirket, hisselerinin büyük bir kısmını halka arz etme kararı almıştır.

Süpermarket alanındaki yatırımlara büyük ölçekte önem veren Koç Holding, Migros ile beraber yine alanında oldukça başarılı çalışmalar yürüten Tansaş süpermarketler zincirini tüm hakları ile beraber 2005 yılında satın aldı. Yatırımlarına bu kadar ile bitirmeyen şirket, 2016 yılında AVM’ler içerisinde hizmet veren Kipa mağazalarının %95,5 oranındaki hissesini satın alarak market alanında dev bir şirket olduğunu göstermeye çalışmıştır. Migros zincirleri, Koç bünyesine geçmesi ile beraber ülkenin büyük ölçekte her yanına yayılmış, tüketicilerin kaliteli hizmet ve ürün alımı yapmak istediği noktalar arasında yer almaya başlamıştır. 2016 yılı sonunda yapılan açıklamalar sonucunda yurt içerisinde toplam olarak 1513 Migros, 42 Macro Center, 23 5M Migros ile hizmetlerini sürdürmeye çalışmaktadır.

Yurt dışarısında da faaliyetler gerçekleştiren şirket, Kazakistan ve Makedonya içerisinde de 42 adet Ramstore açarak bu bölgedeki insanların da ihtiyaçlarına çözüm olanakları meydana getirmeye çalışmaktadır. Mağazalarını kategoriler eşliğinde açan Migros, faaliyetlerini şu şekilde sınırlandırmaya çalışmıştır.

M Migroslar; Sadece temel ihtiyaçların yer aldığı market grubudur.

MM Migroslar; Temel ihtiyaçların yanında birçok ürün yelpazesinin bulunduğu market grubudur.

MMM Migroslar; Temel ihtiyaçların yanında tekstil ürünleri, kitap, elektronik malzemeler ve kozmetik ürünlerin bulunduğu bir market grubudur.

5M Migroslar; Şirketin en büyük market grubu olup M, MM, MMM Migroslar içerisinde bulunan ve bunların yanında birçok ürün yelpazesinin bulunduğu zincirdir.


Migros – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Migros Genel Müdürlük Adres: Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı No:7 Ataşehir / İstanbul
Migros Müşteri Hizmetleri: 444 1 044


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir