Nişantaşı Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Nişantaşı Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

2012 yılında Bakanlar Kurulundan almış olduğu izinle eğitim ve öğretim hayatına başlayan Nişantaşı Üniversitesi, Kağıthane içerisinde bulunan kampüsü içerisinde faaliyetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Kuruluşundan bu yana 3 fakülte, 1 enstitü, 1 meslek yüksekokulu ve 4 yüksekokul sahibi olan kuruluş, geleceğe yön vermek, başarılı adımlar atacak öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiştir. İlk etapta tek yerleşke üzerine kuruluşmuş olan Nişantaşı Üniversitesi, 10,000 metrekare büyüklüğündeki bir bina içerisinde tüm işlerini halletmeye çalışıyordu. Oldukça kısa zaman içerisinde 1 yerleşke 4 kampüs sahibi olan üniversite, öğrencilerine geniş alanda hizmet vererek eğitim olanaklarını artırmanın yollarını aramaya çalışmaktadır. 30’a yakın bölüm programına sahip olan üniversite 15,000’e yaklaşan öğrenci sayısına sahip olması ile ön plana çıkmakta.

Öğrencilerine daima en iyi olanakları sunmaya çalışan Nişantaşı Üniversitesi, kuruluşundaki ilk gününde dahi akademik personelini ülkenin önde gelen isimlerinden oluşturmaya çalışmıştır. İlk yıllarında ücretlerini yüksek tutmayan üniversite yüksek oranda kayıt sayısına ulaşmış, gerçek yüksekokul eğitiminin nasıl olması gerektiğini göstermeye çalışmıştır. Sosyal alanda öğrencilerin gelişimine olanak sağlayan üniversite, öğrenci kulüpleri, söyleşiler, sempozyum ve bir dizi etkinlikler ile öğrencilerin ders sonrasında hem eğlenebilecekleri hem de kendilerini mümkün olduğunca geliştirebilecekleri ortamların oluşturulması sağlanmıştır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk etapta sadece bir bina içerisinde kurulan üniversite herhangi bir aktivite alanına sahip değildi. Zaman içerisinde meydana gelen değişimlerde ise;

Şu an açık ve kapalı spor salonları, havuz olanakları, spor tesisleri, öğrenci kulüp merkezleri gibi birçok imkan ve hizmeti gece gündüz demeden öğrencilerine ulaştırmakta. Eğitim ve öğretim alanları daha çok şehir merkezlerinde olmasında dolayı öğrenciler için büyük bir avantajın meydana geldiğini söyleyebiliriz. 2017 eğitim yılı içerisinde öğrenci sayısını ve program sayısında büyük artış ve değişiklikler meydana getirmesi, ezberci eğitimden uzaklaştıklarını göstermekte. Öğrencilerine daima olarak uygulamalı eğitim sunmaktan yana olan Nişantaşı Üniversitesi, mezun olan öğrencilerini de takip ederek iş olanaklarının nasıl olduğunu gözlemlemekte. Mezuniyet sonrası öğrencilerinin iş hayatlarında da desteklerini göstermesi kuruluşun önde gelen özellikleri arasında yer almaktadır.


Nişantaşı Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Nişantaşı Üniversitesi Adres: Maslak Mah. 1453 Söğütözü Sok. No:20 Ağaoğlu Maslak 1453 Sarıyer / İstanbul
Nişantaşı Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon: 0212 210 10 10


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir