Nivea müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Nivea müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Vücut bakımı ve cilt bakımı ürünleri üretiminde bulunan Nivea, 1882 yılında Almanya’da kurulmuş bir şirkettir. Alman Beiersdorf şirketinin bir ürünü olarak piyasaya sürülen cilt bakım ürünleri Eczacı Paul Carl Beiersdorf tarafından geliştirilerek piyasaya sürülmüştür. Almanya’da başlatmış olduğu sıvı akımlı ürünler bu alanda bir ilke imza atmış olup bu süreçten itibaren kozmetik ürünlerinin büyük Pazar hal kazanmasına olanak sağlamıştır. 1911 yılına kadar irili ufaklı birçok ürün gelişiminde bulunan şirket, 1911 yılında dünya üzerinde imza atacak bir ürün gelişiminde bulunmuştur. Nivea, su içerisinde emülsiyonu üretiminde bulunarak bu alanda büyük bir marka olarak anılmasını sağlamıştır. Şirket isminin Latinceden gele kar beyaz anlamındaki Nivea’dan geldiğini belirtmek istiyoruz.

1922 yılına gelindiğinde Nivea dünyada bir ilke imza atacak girişimlerde bulunmuştur. Şirket, ilk feda erkekler için kozmetik ürünler geliştirmiş, bunları piyasaya doğru zamanda sürmeyi başarmıştır. Özellikle ilk tıraş sabunu üretiminde bulunan şirket, geliştirildiği gibi bulundurmayıp üzerinde oldukça güzel değişikler yapmayı başarmıştır. Zaman içerisinde tıraş köpüğünü tıraş jeline ve tıraş köpüğüne dönüştüren şirket, bugün satışlarının büyük kısmını bu gelişmelere borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Küçük eczane işletmesinden başlayan bu serüven Alman Beiersdorf’un dünyanın en büyük kozmetik üreticilerinden birisi haline getirmiştir. Hamburg merkezde bulunan genel merkez ve üretim merkezleri dünyanın her noktasına ürün gönderebilme gücüne sahiptir.

1950 ve 1951 yıllarında ürün geliştirmeye devam eden şirket, dünyanın ilk deodorant ya da koku giderici sabunu olarak adlandırılan ürününü geliştirip de piyasaya sürmeyi başarmıştır. 8×4 adında piyasayasürülen bu ürün, günümüzde en güçlü deodorantlar içerisinde yer alıp satılmaya devam etmektedir. 1955 yılında ise koruyucu el kremi geliştirmek adına çalışmalara devam eden şirket, Nivea Atrix adı ile geliştirmiş olduğu ürününü piyasaya sürmüş ve kuzey ülkelerinde yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. Kişisel bakım ürünleri konusunda bir dev haline gelen şirket, birçok firmadan ziyade ürünleri içerisinde erkek ürünlerine yoğunluk vermesi büyümesine büyük oranda katkı sağlamıştır. Her türlü ürün üretiminde bulunan şirket, yakın zamandan itibaren istekler üzerine kişisel bakım ürünleri de geliştirmeye başlayacak.


Nivea – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Etiler Mah. Cengiz Topel Cad. No: 39/1 Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Nivea Müşteri Hizmetleri: 0212 349 16 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir