O Ses Türkiye başvuru formu ve telefon iletişim bilgileri

O Ses Türkiye başvuru formu ve telefon iletişim bilgileri

The Voice adı ile birçok ülkede yayınlanan ve ülkemizde O Ses Türkiye adını alan yarışma, Acun Medya grubunun bir projesi olup yapımcılığı ve sunuculuğu Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilen bir yarışma programıdır. İlk olarak ülkemizde Show TV bünyesinde 2011 yılında başlayan program, 2012 yılında Start TV ekranlarına taşınmış olup bir sezon boyunca yayınlarını Star TV bünyesinde yürütmüştür. Acun Ilıcalı’nın TV8 kanalını satın alması ile beraber tüm projeleri gibi O Ses Türkiye’de 2013 yılında TV8 ekranlarına taşınmış ve o günden bu yana faaliyetlerini TV8 ekranlarında yürütmeye çalışmaktadır. 6 yıl içerisinde Jüri koltuğunda birçok ünlü ses sanatçısını ağırlayan yarışma güncel olarak Hadise, Gökhan Özoğuz, Murat Boz ve Yıldız Tilbe gibi isimlerle çalışarak başarılı sesleri seçmeye çalışmaktadır.

O Ses Türkiye, yukarıda da belirttiğimiz gibi The Voice yarışmasının ülkemizdeki uyarlamasıdır. Acun Ilıcalı, program üzerine sürekli çalışmakta olup kendisine has bazı düzenleme ve format değişiklikleri meydana getirmeye çalışmaktadır. Format olarak yarışmanın nasıl ilerlediğinden bahsedecek olursak; yarışmacılar, ekran karşısına gelmeden önce belirli şehirlerde yapılan seçmelere katılırlar. Buradaki eleme turundan geçen kişiler İstanbul’da yapılan bir elemeden daha geçirilirler. 2 turdan da başarı elde eden kişiler ekranlar karşısında jürinin onayındaki seçmelere katılırlar. Ekran karşısında olan seçmelerde ise; yarışmacılar istedikleri bir şarkıyı kısa bir şekilde seslendirirler. Seslendirme sırasında ise;

O Ses Türkiye’ye katılma şansı yakalayan kişiler şarkılarını seslendirirken tüm jüri arkasına dönük bir pozisyonda yarışmacıyı görmeyerek sadece sesleri üzerinden bir değerlendirme yaparlar. Beğenilen bir ses olma durumunda butona basarak yarışmacıya dönerler. Birden çok jürinin dönmesi durumunda yarışmacı çalışmak istediği jüri üyesini seçerek ekibine katılır. İkinci turda ise düello olacak şekilde jürilerin kendi ekipleri içerisinde bir tercih yapmasını sağlayan aşama olduğunu söyleyebiliriz. Aynı sese sahip iki kişi bir ring içerisinde şarkı söyleyerek bağlı bulunduğu jüri üyesi tarafından ya elenmekte ya da üst tura yükseltilmekte. Bu turu geçen yarışmacılar çapraz tura dahil olarak diğer takımlarda bulunan yarışmacılar ile ses yarışına girmektedir. Bu aşamadan çıkan şarkıcılar çeyrek finale dahil olur ve bu aşamada canlı yayınlar başlayarak SMS değerlendirmeleri başlar. Yarı final ve Final etapları yine yarışmacıların performanslarına bağlı olarak SMS oylamaları ile sonuçlandırılır.


O Ses Türkiye Yarışması – Başvuru Formu ve telefon iletişim bilgileri
O Ses Türkiye Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul – Türkiye
TV8 Telefon: 0212 987 30 70
O Ses Türkiye Başvuru Formu: http://www.tv8basvuru.com/basvuru/o-ses-turkiye/2


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2