Onur Air müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Onur Air müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

amaçlayarak kurulan Onur Air, 14 Nisan 1992 yılında kurulmuştur. Düşük maliyetler ile hizmet vermeyi kendisine vizyon olarak belirlemiş olan havayolu şirketi, kendi alanında faaliyet gösteren şirketler içerisinde öncü olabilmek adına büyük değişimler ve gelişimler meydana getirmeye çalışmıştır. Kuruluşunun 25.yılına özel birçok kampanya ve organizasyon düzenleyen Onur Air, taşımacılık içerisinde bu yıl oldukça büyük gelişimler göstermiştir. Türkiye içerisinde iç hat taşımacılığı yalnızca devlet kuruluşlarına ait havayollarına aitti. 2003 yılında alınan bir karar ile yurtiçi tarifeli seferler özel şirketlere açılmış, bu alanda hizmet veren ilk şirket Onur Air olmuştur.

Onur Air, 29 adet uçağı ve 1700 personeli ile ülkemiz içerisinde hizmet vermeye çalışmaktadır. Şu an için yurtiçinde 15 önemli noktaya, yurtdışında ise 120 noktadan oluşan 25 şehre hem tarifeli hem de tarifesiz olarak uçuşlar düzenlemektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar 100 milyona yakın yolcu taşıyan şirket, kapasitesini ve filosunu artırmak adına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Kuruluşunda sahip olduğu 2 adet uçağı kiralayarak sektör içerisinde yer almaya başlayan şirket, alanında var olan diğer havayolu şirketlerine oranla daha ucuz, daha güvenli olarak gösterilmektedir. Filosunu tamamen Airbus maralı uçaklardan oluşturan şirket, bugünden sonra alım yapacağı her uçağın Airbus marka olabilmesi için gerekli anlaşmaları yapmıştır.

Ortalama olarak her ay 100,000 yolcu taşımasında bulunan Onur Air, alınan bir karar sonucunda 2013 yılında satılmıştır. Hisselerin %51 oranını Kudret Tuncel, %49 oranını ise Mehdi Shams satın almıştır. Satılma işlemlerinin başlaması ile beraber yeni ortaklar şirkete büyük oranda birikim aktarmış, yeni uçaklar satın alınması için talimatlar gönderilmiştir. Şirketin 2018 yılı içerisinde yurtiçi sefer sayılarını artırması planlanmaktadır. Aylık yolcu taşıma kapasitesini 250,000’e yükseltmek isteyen şirket, filosunda bulunan uçakların kalitesini ve yaş durumunu daima güncelleyerek en iyi şartları oluşturmaya çalışmaktadır. Şirket, uçakları içerisindeki koltuk genişliğini ön planda tutarak bu konu üzerinden reklam ve tanıtım çalışmaları düzenlemektedir.


Onur Air – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Onur Air Genel Müdürlük Adres: Atatürk Havalimanı B-Kapısı Teknik Hangar Yanı Yeşilköy / İstanbul
Onur Air Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 210 66 87


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir