Osmangazi Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Osmangazi Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Osmangazi Üniversitesi, temellerini 1970 yılında atmış olup oldukça eskiye dayanması ile bilinmekte. Başlangıçta Tıp fakültesi, Fen ve Edebiyat Fakültesi ve Mühendislik – Mimarlık bölümleri bulunan üniversite günümüzde 11 fakülte, 4 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı ve 5 Enstitü ile eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Resmi kuruluş tarihi 1993 yılı ola üniversite, Anadolu üniversitesine bağlı olan fakültelerini üzerine alarak eğitim alanında oldukça güzel bir çıkış yakalamıştır. Toplamda 1260 Doktora öğrencisi, 3819 yüksek lisans öğrencisi, 22900 lisans öğrencisi bulunan Osman Gazi Üniversitesi, 30,000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaya çalışmaktadır.

130’dan fazla Eğitim ve Araştırma Laboratuvarı bulunan Osmangazi Üniversitesi, öğrencilerin dersler sırasında almış oldukları bilgileri deneyimleyebileceği alanlar oluşturarak mezuniyet durumlarında oldukça güçlü referanslar kazandırmaya çalışmaktadır. Öğrencilerin kendisini geliştirebilecekleri ve sosyal alanlarda aktif olabilmelerini sağlayan 100’lerce kulüp, çeşitli etkinliklerin merkezinde yer almakta. Kampüs içerisinde oldukça büyük alanlar ayıran üniversite, mini bir alışveriş merkezi inşa ederek sosyal dinlenme alanlarını öğrencilere sunmaktadır. Öğrenciler, akademik idari ve sosyal alanlarda yer alan işletmeler içerisinde kısmi zamanlı olarak çalışabilme fırsatları da sunulması, ekonomik olarak kalkınmanın önünü büyük oranda aralamaktadır. Son yıllarda yapılan testlere göre öğrencilerin okumak istediği üniversiteler arasında Osmangazi Üniversitesi ilk 3 arasında yer almaktadır.

Eskişehir, oldukça gelişmiş bir şehir olup öğrencilere alışık bir yapıya sahiptir. Yaşamın tüm olanaklarını en uygun şartlarla yerine getire şehir, ucuz olmasının yanında öğrenciler için birçok iş fırsatlarına da sahip olmakta. Akademik alanda yer alan etkinlikler. Öğrencilerin iyi bir şekilde yetişebilmesi için sıklıkla düzenlenmekte olup Osmangazi Üniversitesinin bir şölen alanına dönüştürülmesine olanak sağlamakta. Mühendislik bölümlerinin tamamında eğitim dili İngilizce olup yabancı dil eğitimini devlet üniversitelerinde en iyi şekilde uygulayan nadir üniversitelerden birisidir. İngilizce eğitim dili bulunan bölümlerde öğrencilere bir yıl zorunlu olarak hazırlık okutulmaktadır. Bununla beraber İlahiyat bölümlerinde eğitim dili %50 Arapça olup hazırlık döneminde 1 yıl Arapça dersi okutulduğunu söyleyebiliriz. Bu yönü ile eğitim alınacak kurumlar arasında Osmangazi Üniversitesi gerçek anlamda ilk sıralarda yer alabilir.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi 26480 Eskişehir – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0222 239 37 50 Dahili: 5101 – 5111
Faks: 0222 229 20 80


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir