Özyeğin Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Özyeğin Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Hüsnü Özyeğin Vakfı tarafından temelleri 2005 yılında atılan Özyeğin Üniversitesi kuruluşu sırasında diğer vakıf üniversitelerine oranla oldukça farklı bir yol izlemesi gerçekleştirdi. Üniversite ve lise öğrencileri ile beraber akademik dünyasına yön veren 500 isimle araştırma yapılarak bir üniversiteden ne gibi beklentileri olduğu sorularak çalışmalar tamamlandı. Öğrenciler, üniversitenin eğitim sistemini tamamen kendisi belirleyip olanak ve imkanlarını tamamen kendileri oluşturarak meydana getirmiştir. Özyeğin Üniversitesi, eğitim kuruluşunun vizyonunu yine öğrenci, yeni mezun ve akademik personelden oluşan 300 kişilik bir ekiple tartışarak oluşturmuş ve bu durumun bir örnek tescil etmesini istemiştir. Bu süreçlerin tamamlanması durumunda resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruluşunu ilan etmiştir.

İlk eğitim ve öğretim dönemine Eylül 2008’de başlayan Özyeğin Üniversitesi, ilk etapta yerleşkesini Altunizade’ye kurmayı tercih etmiştir. 2011 yılında tamamlanan Çekmeköy kampüsü ile beraber üniversitenin ana yerleşkesi olarak burayı kullanmayı tercih etmişlerdir. Çekmeköy kampüsü tasarımına oldukça önem veren Özyeğin Üniversitesi, dünyanın en iyi mimarlarını bir araya getirerek çizimleri tamamlamış ve hizmete sunmaya çalışmıştır. Amaçları sessiz, sakin ve bir o kadar da eğlenceli kampüs oluşturmak olduğu yapıların görünümü ile açıkça belli olmakta. Kampüs içerisinde modern sınıf ve laboratuvarlar ile beraber çalışma odalarının yer aldığını görmekteyiz. 15,000 m2 büyüklüğünde bulunan spor merkezi öğrencilerin boş vakitlerinde ve ders sırasında aktiviteler gerçekleştirmesine olanak sağlamakta. 2,600 m2 büyüklüğündeki kütüphane bilim ve akademik çalışmalar için oldukça donanımlı bir şekilde düzenlendiği görülmekte.

Özyeğin Üniversitesi, vermiş olduğu eğitimlerle gençleri hem iş dünyasına hem de girişimci olma yolunda ilerlemelerine katkı sağlamaktadır. Diğer eğitim kurumlarının aksine öğretim elemanlarının katkıları ile yabancı ile oldukça önem vermekte ve mezun olan öğrencilerinin tamamının ana dili seviyesinde konuşması için çalışmalar yürütmekte. 2016 eğitim döneminde kayıt yaptıran öğrencilerin yaklaşık %82 gibi bir kısmı herhangi bir ücret ödemeden burslu bir şekilde okumuş ve bilim dünyasına hizmet edebilmenin ilk adımlarını atmıştır. Bu konuda da oldukça hassas olan üniversite, başarılı öğrencilere ücretsiz eğitim verdiği her ay belirli bir ücret olarak da burslar sağlamaktadır.


Özyeğin Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy / İstanbul – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0216 564 90 00
Faks: 0216 564 99 99


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir