Pamukkale Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Pamukkale Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Denizli içerisinde kurulan Pamukkale Üniversitesi eğitim ve öğretim hayatına 1992 yılında başlamış olup günümüzde halen devam ettirmektedir. Devlet üniversitesi olmasından dolayı bütçesel olarak büyük destek alan kurum, 2017 yılı verilerin göre 61,000 öğrenciye sahiptir. Yurtiçinde öğrencilerin tercih etmek istedikleri üniversiteler arasında yer alması popülerlik derecesinin artmasına ve doğal olarak yurtdışından da dolaylı olarak takip edilmektedir. Daha öncesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Buca kampüsüne bağlı olarak eğitim öğretim hayatına başlayan kurum, 1992 yılında bağımsızlığını ilan ederek kendi sistemini kurmaya hak kazanmıştır. Kurulduğu günden itibaren sürekli yenilikleri takip eden Pamukkale Üniversitesi sürekli eğitim programlarında yenilikler meydana getirmiş, onlarca fakülte ve enstitü açmayı başarmıştır.

Pamukkale Üniversitesi, 25 yıllık resmi eğitim öğretim süresi içerisinde 16 fakülte, 3 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 6 enstitü, 24 araştırma ve uygulama merkezi ile alanının en başarılı kuruluşlarından birisi olarak gösterilmekte. Öğrencilerin okumak istediği her bölüme sahip olan ya da oluşturmak için çalışmalarda bulunan Pamukkale Üniversitesi, 2,000’den fazla akademik personeli ile beraber kurumunun içerisinde 3,500’den fazla çalışana sahiptir. Öğrencilerin eğitim ve öğretimleri ile beraber kişisel gelişimlerine de önem veren Pamukkale Üniversitesi, her türlü sosyal gelişime açık olarak öğrencileri ile iç içe durmaya çalışmaktadır. Kompleks bir kütüphane, açık ve kapalı spor tesisleri, kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkurları, Alışveriş merkezi, kafeteryalar tamamen öğrencilerin hizmetine açık bir şekilde sunulmaktadır.

Üniversiteler arasında yapılan araştırmalar sonucunda Pamukkale Üniversitesi en büyük kapalı spor merkezine sahip olduğu belirtilmiştir. Öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi adına kurulan 100’lerce sosyal kulüp bir dizi etkinlik ve aktivite ile doğru zamanlarda üniversite içerisini eğlence merkezlerine dönüştürmektedir. Ana kampüs içerisinde fakültelerin neredeyse tamamının bir arada olduğunu ve etkileşim babında en çok öğrenci yoğunluğunun bulunduğu merkez olarak gösterilmekte. Lisans, ön lisans eğitimlerin yanında yüksek lisans ve doktora çalışmaları da yürüten üniversite, akademik çalışmaları ile sektör içerisinde çalışabilecek nitelikli akademisyenleri yetiştirebilmek adına büyük özverilerde bulunmaktadır. Resmi dili Türkçe olmasına karşın eğitimlerde İngilizce dilini de yaygın olarak eğitimler sırasında kullanmaya çalışmaktadır.


Pamukkale Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Pamukkale Üniversitesi Adres: Kınıklı Yerleşkesi / Denizli
Pamukkale Üniversitesi Öğrenci İşleri Telefon: 0258 296 20 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir