Passolig müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Passolig müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Ülkemiz içerisinde oynanan süper lig ve birinci lig maçlarına girmek, izlemek izleyen taraftarlar daha öncesinden gişelerden ya da dijital platformlardan satılan biletler aracılığıyla izlemekteydiler. Stadyumlarda her geçen gün artan Futbol terörü nedeni ile Türkiye Futbol Federasyonu karşılaşmaların daha sağlıklı ve güzel geçebilmesi amacı ile Passolig sistemini getirmiştir. 2014 yılında faaliyete geçirilen bu uygulama ile kağıt bilet devrine son verilmiş ve tamamen Passolig devrine geçilmiştir. Bu sistem, statların daha güvenli, futbol teröründen uzak bir hal kazanmasına büyük oranda katkı sağlamaktadır. Stada girecek her taraftar hakkında net bilgiler içeren bu sistem, herhangi bir olay olması durumunda kişi ya da kişiler hakkındaki tüm bilgileri gerekli mercilere iletebilmektedir.

Passolig, sadece statlara giriş yapmaya olanak sağlayan bir sistem değildir. Bir kart seçeneği olarak karşımıza çıkan bu sistemin 3 farklı kullanım şekli bulunmaktadır. İsteyen kullanıcılar Paassolig kartlarını ön ödemeli, kredi kartı ve banka kartı arasından istediği şekilde çıkartabilmekte. Kişisel bir kart olmasından dolayı tamamen kişiye özel olarak tasarlanmakta olup sahibinden başka kimsenin kullanımına açık değildir. Taraftarlar, maçlara girmeden önce kontroller sırasında kart üzerindeki resimle uyumsuz çıkmaları durumunda maça alınmadıkları gibi kartlarının da iptal olmalarına neden olabilmekteler. Bu karttan almak isteyen kişiler takımlarının taraftarlara sunduğu olanaklardan yararlanabilerek takımlarına özel kredi kartlı PasoKart çıkartabilirler.

Passolig kartları standart bir banka ya da kredi kartından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. 2017 yılı güncel verilerine göre toplam PasoKart sayılı taraftar sayısı 3 milyon 300 bin barajını aşmıştır. Şu an ki verilere göre en çok kart sahibi olan taraftarlar Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş içerisinde yer almaktadır. Passolig PasoKart Kart ücretleri, türüne göre değişiklik göstermekte olup 16 lira ile 33 TL arasındadır. Bu ücret yılda bir defa alınmakta olup kart kullanım ücreti olarak tahsil edilmektedir. 2014 yılında ilk kez denenmeye başlayan Passolig, taraftarların karşılaşmaya katılmalarına bir engel, hak özgürlüklerine getirilen bir kısıtlama olarak adlandırılmış olup bunun sonucunda mahkeme ile kaldırılması talep edilmiştir. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler kartın kullanımında herhangi bir olumsuzluk teşkil etmediği yönde karar vererek kullanılmasına bir sıkıntı görmemiştir.

Passolig Kredi Kartı, Passolig Banka Kartı, Passolig Cüzdan Ön Ödemeli Kart, passolig nedir, passolig nasıl alınır, PasoKart fiyatları, PasoKart ücretleri, passolig giriş, passolig üye ol, passolig kart, passolig biletlerim, passolig bilet al, passolig bilet sorgulama, passolig iletişim, passolig kombine, passolig şikayet, passolig müşteri hizmetleri, passolig çağrı merkezi, PasoKart, passolig başvuru, passolig kart, passolig al, passolig kart, passolig fiyatları, passolig nereden alınır


Passolig – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Passolig Genel Müdürlük Adres: Büyükdere Cad. No:163/A Zincirlikuyu – Şişli / İstanbul
Passolig Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 724 33 44


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir