Pegasus (flypgs) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Pegasus (flypgs) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Düşük maliyetli havayolu taşımacılığında bulunmak üzere 1990 yılında faaliyete geçirilen Pegasus Hava Yolları, seyahatler sırasında müşterilerine en uygun fiyatlardan bilet olanakları sunmaya çalışmaktadır. 1990 yılında şirketin kuruluşunu Silkar Yatırım ve Net Holding ortak çalışmalar sonucunda başlatmış, 2005 yılına kadar sürdürmeye çalışmıştır. 2005 yılına kadar ortak girişim adı altında faaliyetlerine devam eden Pegasus Hava Yolları Sabancı Şirketler Grubuna ait Esas Holding tarafından satın alınmış olup aynı yıl ülkemiz içerisinde tarifeli uçuş gerçekleştiren havayolu şirketleri arasına dahil edilmiştir. Sabancı şirketinin satın alması ile beraber büyük yatırımlar alan Pegasus, günümüzde en genç filo sahibi olan havayolu şirketi olarak gösterilmektedir.

2012 yılında Airbus şirketi ile yaptıkları anlaşma sonucunda 12 Milyar Dolar değerine sahip 100 adet uçak siparişi veren şirket, aktif olarak 65 adet Boeing 737-800, 12 adet Airbus A-320-200 CEO, 4 adet Airbus A-320 NEO, 1 adet Boeing 737-400’den oluşan filoya sahiptir. Boeing’den gelecek olan 100 uçağın da eklenmesi ile oldukça gelişmiş bir seviyeye ulaşacak olan Pegasus Hava Yolları ülkemizi global alanda temsil eden şirketler içerisinde ilk üçe girmesi planlanmaktadır. Şu an ki uçaklarının yaş ortalaması 5 olup bu alanda oldukça güzel bir başarı ürünü olduğu belirtilmektedir. Uçmanın Kolay Yolu sloganı ile faaliyetlerini yürütmeye çalışan şirketin uçuşları ise şu şekilde ifade edilmektedir.

Pegasus Hava Yolları toplamda 35 yurt içi noktaya, 75 yurt dışı noktaya uçuş düzenlemektedir. Dünya üzerinde 45 ülkeye düzenlenen tarifeli seferler ile insanları bir noktadan diğerine oldukça hızlı bir şekilde götürmeye çalışmaktadır. Yukarıda 12 Milyar Dolar değerinde 100 ader Airbus uçak siparişi verdiğini belirtmiştik. Bu sipariş, Türk Sivil Havacılık tarihinde bir ilk olarak gösterilmekte olup bu denli büyük bir siparişin bir havayolu şirketi tarafından ilk kez verildiği ifade edilmekte. 2013 yılında Borsa İstanbul içerisinde hisselerinin %34,5’lik kısmını halka arz eden Pegasus Hava Yolları, borsa alanında hisselerini halka arz eden ilk özel havayolu şirketi olarak da gösterilmektedir.

pegasus bilet sorgulama, pegasus plus, pegasus kampanya, en ucuz bilet, pegasus müşteri hizmetleri, pegasus check in, türk hava yolları, pegasus çağrı merkezi, pegasus şikayet, pegasus personel alımı, flypgs, flypgs uçak bileti, flypgs telefon, pegasus uçak bileti, pegasus bilet, uçak bileti pegasus, pegasus airlines, pegasus bilet fiyatları


Pegasus Hava Yolları – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Pegasus Genel Müdürlük Adres: Aeropark Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11/A Kurtköy / İstanbul
Pegasus Müşteri Hizmetleri Telefon: 0888 228 12 12


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir