Penti müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Penti müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Geçmişi 1950’li yıllara kadar dayanan Penti, günümüzde geldiği noktaya kadar birçok serüvenden geçmiş, birçok sıkıntılar yaşayarak marka olmayı başarabilmiştir. Mois ve Yasef Kariyo adlı kardeşlerin iki ayrı şirket adı altında başlayan çalışmalar 1970 yılına kadar devam etmiş, bu tarihten itibaren tek marka adı altında yürütülmeye başlanmıştır. Kurulduğu yıllarda ülke içerisinde sanayileşme faaliyetlerinin henüz oturmamış ve gelişmemiş olması ilerleyişlerinin önlerine büyük engel teşkil etmeye başlamıştır. 1970 yılına geldiğimizde Mois ve Yasef Kariyo kardeşler birleşme kararı almış, faaliyetlerine Öğretmen Çorap markası adını vermişlerdir. Şirketin bünyesinde yer alan ince çorapların dönem şartlarında sadece öğretmenler tarafından kullanılması, şirketin isim olarak bu adı kullanmasına olanak sağlamıştır.

1980 yılına kadar tek kuşak yönetiminde iken bu tarihten itibaren şirketin başına ikinci devre kuşak geçmiştir. Sami Kariyo ailesinden almış olduğu şirketi geliştirme kararı almış, üretimlerini daha çok şehirli kadınların ihtiyaçlarına doğru yöneltmiştir. Çoraplarda renk, desen ve kalite unsurlarına dikkat ederek üretim gerçekleştirmesi Pazar içerisinde büyük kazanımlar elde etmesine olanak sağlamıştır. 1984 yılına kadar Pazar içerisinde bir yer edindiğini düşünen şirket, tekrarda bir isim değişikliğine girerek ismini Pinti olarak değiştirmiştir. Özel olarak yurtdışından getirtmiş olduğu özel kumaşlar aracılığıyla üretmiş olduğu kilotlu çorap bir anda patlama yaşamış, özellikle iş hayatında bulunan kadınların en çok sahip olmak istediği ürünler arasında yer almayı başarmıştır.

1995 – 2000 yılları arasında kadınları daha ince ve zarif göstermek amacı ile geliştirilen çoraplar piyasalarda oldukça fazla ilgi çekmiş olup daha fazla kişiye nasıl ulaştırılabileceği düşünülmüştür. Bu bağlamda 2000 yılında başlatılan markalaşma çalışmaları şubeleşme ya da zincir açma şekline bürünmüş olup İstanbul içerisinde ikinci şube açılmış ve bugüne gelinen noktanın temelleri atılmıştır. Penti markalı ürünleri satın alan kişiler marka bilinirliği nedeni ile ürünleri almakta olduğunu ve ürünlere kesintisiz olarak güvendiklerini açıklamıştır. Türkiye’de yer alan 1000 kurumsal şirket arasında yer alan Penti, aktif olarak ülke içerisinde 60 şehirde faaliyetlerini yürütmeye çalışmakta. Sahip olunan mağaza sayısı 300’den fazla olup her yıl gelişmeye ve büyümeye devam etmekte.


Penti – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Basın Ekspres Yolu Kavak Sk. No:3 Eresinler SER Plaza A-B Blok Kat:4-5 Yenibosna / İstanbul – Türkiye
Penti Müşteri Hizmetleri: 0850 333 0 768


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir