Philips müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Philips müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Günümüzde 75’den fazla ülkede faaliyet gösteren Philips, üretime dayalı dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden birisi olarak gösterilmekte. Şirketin merkezi Hollanda olmasına karşın birçok nokta ve merkez üzerinde fabrikaları bulunmakta olup 150,000’den fazla personele sahip olması ile bilinmekte. 1891 yılında kurulan şirket, faaliyetlerine ilk olarak ampulsatışı ile başlamış olup ilk elektrikli aletlerin dağıtımında görevler almaya başlamıştır. 1920’li yıllara kadar vakumlu tüpler olmak üzere birçok ürünün satışı gerçekleştirmiş olup ilk büyük ticaretini İngiliz ve Alman üreticilerle beraber hazırladığını tıraş makineleri ile elde etti. Aynı yıllar içerisinde PCR adı ile radyo istasyonu kuran şirket,90 yıl boyunca yalnızca Nazi işgalleri sırasında ara vermiş olup günümüzde dahi yayınlarına devam etmektedir.

Philips, 2.Dünya savaşı sırasında oldukça büyük yaralar almış, şirket olarak birçok konu hakkında sorumlu tutulmuşlardır. Hollanda’nın işgal edileceğini bir gün önceden öğrenen şirket, ellerinde bulunan tüm sermaye ve bazı özel malzemeleri aynı geçe yanlarına alarak ABD’nin yolunu tutmuş, burada ABD şubesini devreye sokmaya çalışmıştır. Birçok kişi, Philips markasının 2.dünya savaşında Naziler için özel ekipmanlar ve elektrik malzemesi temin ettiğini iddia etmiş fakat bunu kanıtlayamamıştır. Savaş sırasında bombardımandan zarar gören yerler olduğu gibi şirketin en önemli üretim merkezlerinden birisi de ağır zararlar aldığı söylenmekte.

Philips, bugün geldiği noktada, elektrikli ev aletleri üretiminde bir dünya markası olarak gösterilmekte. Üretimlerini iştirak firmaları üzerinden yürütmemekte olup tamamen kendisine ait fabrikalar üzerinden uzman kişilerce dünyanın tüm noktalarına dağıtılmaktadır. Ülkemizde de oldukça büyük bir Pazar payına sahip olan Philips, kadınların mutfak içerisinde kullanmak istedikleri markalar arasında ilk sırada yer almaktadır. “Hadi Daha İyisini Yapalım” sloganı ile 2004 yılında başlatmış olduğu akım sayesinde teknolojinin günlük hayat içerisindeki yerini anlatmaya çalışan bir proje ortaya çıkarmak istemiş olup kullanıcı deneyimlerine göre üretimler gerçekleştirmek istediğini dile getirmiştir. Şirketin işçileri tarafından kurulan PSV spor kulübü, bugün dahi profesyonel olarak futbol alanında yer almakta olup şirketin adını ve geçmişini oldukça güzel şartlara temsil ettiğini söyleyebiliriz.


Philips – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:13 Ümraniye / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 222 44 66 – 0850 222 74 45 –
Genel Müdürlük: 0216 636 15 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir