Pirelli Lastik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Pirelli Lastik müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

GiovanniBattista Pirelli, 1872 yılında temellerini atmış olduğu şirket bugün dünyanın en büyük lastik firmalarından birisi olarak gösterilmekte. İlk etapta buharla çalışan makineler ile üretilmeye çalışan lastikler 5 memur ve 50 çalışan ile yürütülmeye çalışılmakta idi. Günümüzde 40,000’e yaklaşan personel sayısı ile dünyanın 20 farklı ülkesinde 27 fabrikada üretim gerçekleştirmeye çalışan şirket, ülkemizde de bir adet üretim merkezine sahiptir. Kocaeli içerisinde bulunan ve 50 yıllık bir geçmişe dayanan Pirelli, ülkemiz içerisinde kalkınmaya büyük oranda destek sağlamaktadır. Bölge içerisinde açmış olduğu ilkokul ve ortaöğretim kuruluşları nitelikli bir genç nesil oluşturabilmek için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda 2011 yılından bu yana;

Pirelli, 2011 yılından bu yana Formula 1 yarışlarının tek resmi lastik üreticisi olarak gösterilmektedir. Yarışlarda kullanılacak lastiklerin tamamını Kocaeli’nde bulunan üretim merkezlerinde büyük özverilerle üreten şirket, lastik ve plastik alanının dışında komünikasyon ve enerji alanlarında büyük değişiklikler meydana getirmiştir. Şirketin üretimlerinden de bahsedecek olursak; Pirelli Grubunun cirosunun yaklaşık olarak %70 oranındaki üretimleri hafif ticari araç ve motosiklet lastiklerinden elde edilen gelirlerden sağlanmaktadır. %30 oranındaki cironun kaynağı ise otobüs, kamyon ve iş makinesi lastiklerinin üretimlerden elde etmektedir. Sektör içerisinde yer alan analizler ve araştırmalar sonucunda Pirelli lastik alanında dünyanın en büyük 3 şirketinden birisi olarak gösterilmektedir.

Geçmişinin oldukça eski olması ve zaman içerisinde meydana gelen her yeni gelişmeye doğrudan ayak uydurması Pirelli şirketinin global ölçekte tanınmasına olanak sağlamıştır. Genel merkezinin İtalya’da olmasına karşın fabrikalarının ve üretim merkezlerinin büyük bir bölümü dünyanın farklı noktalarında inşa edilmiştir. 40,000’e yaklaşan personeli her gün üretim merkezlerinde 24 saat vardiya ile çalışarak dünyanın lastik ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Ülkemizde bulunan fabrika, her gün ihracat olarak ürünlerin dünya merkezlerine dağıtılmasına büyük oranda katkı sağlamakta. 2016 yılı içerisinde yapmış olduğu satışlardan 10 milyar Euro gibi bir satış elde eden şirket, bu alanda her yıl %10 oranında bir büyüme yakalayarak her yıl şirket değerini artırmaktadır.


Pirelli Lastik – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Pirelli Genel Müdürlük Adres: River Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Bahar Sokak No:13 Kat:13 Şişli / İstanbul
Pirelli Müşteri Hizmetleri Telefon: 444 77 10


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir