PTTBank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

PTTBank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

PTT denilince birçok kişinin aklına Posta ve Telefon gelmektedir. Zira kurulduğu günden bu ya ülkemiz içerisindeki iletişim problemleri çözmek adına büyük özverilerle çalışan kurum son yıllarda bankacılık işlemlerine de el atmıştır. PTTBank adında yer alan oluşum, ülkemiz içerisinde standart bir bankacılık işlemlerinden farkı olmayarak 7 gün 24 saat işlem yapabilme imkanı sağlamakta. Mevcut durumda 81 il ve ilçede bulunan binlerce PTT şubesi içerisinde anlık olarak kurulan banka sistemi PTT müşterisi olup olmama ayrımı yapmadan ülke içerisindeki her bireye hizmet etmeye çalışmaktadır. PTTBank bünyesinde hizmet alabilmek için öncelikle yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Bankacılık işlemler konusunda ülkemizde birçok değişkenlikler meydana getiren PTTBank, sisteme giriş yapmak için kullanıcıların birer İPÇ şifresi almak gerekmektedir. İPÇ olarak adlandırılan kavram İnteraktif Posta Çeki Hesabı anlamına gelmekte olup para transferi başta olmak üzere tüm fatura ve kredi ödemelerinde kullanıcıların işlemlerini gerçekleştirmelerine yarayan bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Sadece banka hesabını oluşturmak işlemler yapmak için yeterli değildir. İPÇ oluşturabilmek için şubeler üzerinden başvuruda bulunmanız gerektiğini hatırlatıyor, bu işlem için sadece 5 TL ödeme yapmak gerektiğini bildirmek istiyoruz. PTTBank kullanımına son veren, hesabını kapattırmak isteyen kişiler İPÇ alım sırasında vermiş olduğu 5 TL’nin geri iadesini alabilmektedir. Tüm işlemlerin tamamlanması durumunda banka hesap kartlarının kişilere ulaşması 30 günü bulmaktadır.

PTTBank İBANN numarası, hesap numarası gibi bilgiler kişilerin internet bankacılığına girmeleri ile karşılarına çıkmaktadır. Banka kartları ile yurt içerisinde bulunan tüm PTTBank ATM’lerinden ücretsiz olarak para çekebilir, ATM üzerinden fatura ve ödemeler gerçekleştirebilir. İnternet bankacılığına giriş yapmak isteyenler, almış oldukları İPÇ şifresini ekrana yazarak sisteme giriş yapabilirler. İnternet bankacılığı üzerinden tüm bankacılık sistemlerini yürütüldüğü gibi Havale, EFT, fatura ödemeleri, Cep TL yükleme, Dolar, Euro, Altın alımı gibi birçok işlemler yapılabilmektedir. ATM sayısı bakımında tam yeterliliğe sahip olmayan PTT, ülkemiz içerisindeki yatırımlarını şu an için şube sayısından ziyade ATM açarak devam etmektedir. Şube sayısı bakımından normal PTT şubelerini kullanmaları bir avantaj olarak karşımıza çıkmakta.


PTTBank – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
PTTBank Genel Müdürlük Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No:2 Ulus – Altındağ / Ankara
PTTBank Müşteri Hizmetleri: 0312 509 50 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir