QNB Finansbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

QNB Finansbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Finansbank olarak faaliyetlerine 26 Ekim 1987 yılında başlayan şirket, Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuş olup sektör içerisinde 30 yıldan bu yana hizmet vermeye çalışmaktadır. Kurulum aşamasında 4 milyon dolar sermayeye sahip olarak kurulan banka, profesyonel ekip, doğru yönetim ve farklı bakış açısı ile kurulduğu dönemden bu yana daima seçilen bir kurum olmanın gururunu yaşamaktadır. Bankacılık alanında ülke içerisinde birçok ilke imza atan şirket, Özyeğin markasını oldukça iyi bir şekilde gösterebilmekte. Özel bankalar içerisinde halka açılan ilk banka olma unvanına sahip olan QNB Finansbank, 1990 yılından bu yana Borsa İstanbul içerisinde işlem görmekte. Türkiye’deki faaliyetlerinin yanında 1990 yılında İsviçre’ye de açılan kuruluş, yurtdışında oldukça iyi bilinmekte.

İsviçre ile beraber 2 yıl ara ile Hollanda, Rusya, Romanya şubelerini açan QNB Finansbank, ülke içerisinde meydana gelen ekonomik krizlerden etkilenmemiş, hazır bulunan sermayesi sayesi sayesinde müşterilerine en ufak sıkıntı ya da kesinti yaşatmadan hizmetlerini son sistem olarak sürdürmeyi başarmıştır. 1998 ile 2000 yılları arasında sunmuş olduğu kredi kartı ile ülke içerisinde taksitli alışveriş yapabilme özgürlüğü tanıyan kurum, kısa sürede müşteri potansiyelini artırmış, sınırlarını yurtdışının da üstüne çıkarmayı başarmıştır. Her yıl gelişmesi ile beraber sermayesini de giderek artıran şirket, özel bankalar arasındaki sıralamalar içerisinde ilk 5 arasında yer almaktadır.

2012 yılında tüm hizmetlerini dijital ortamda gerçekleştirebilen, şubesiz banka özelliğini taşıyan Enpara.com adındaki hizmetini aktif hale getirmiş, ülke içerisinde bir ilke imza atarak havale, EFT dahil hiçbir işlemden ücret almadan hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle ticari alanda faaliyet gösteren kişiler için vazgeçilmez bir hizmet haline gelen Enpara, masrafsız bankacılık adı altında günümüzde dahi faaliyetlerine büyük oranda devam ettirmekte.  Bu girişimi ile değerine değer katan banka yurtdışından birçok şirketin de dikkatini çekmiş, satın alma teklifleri iletilmiştir. Katar’ın ünlü banka zinciri QNB, 2016 yılında yapmış olduğu görüşmeler sonucunda Finansbank’ın tüm hisselerini satın almak için Özyeğin gruba teklif iletmiş, görüşmeler sonucunda banka satılarak ismini QNB Finansbank olarak değiştirmiştir.


QNB Finansbank – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
QNB Finansbank Genel Müdürlük Adres: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Kristal Kule Binası No:215 Şişli / İstanbul
QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 900


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir