Samsung müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Samsung müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

1938 yılında Güney Kore’de kurulan Smasung, faaliyetlerini onlarca alt şirket altında yürüten bir Grup şirket olarak karşımıza çıkmakta. Tarihinin tüm aşamalarında en çok kazanç ve başarı elde ettiği alan Samsung Elektronik olup günümüzde kullandığımız akıllı telefon, bilgisayar ve televizyon gibi üretimleri gerçekleştirmektedir. Samsung, isim olarak Korece’de üç yıldız anlamına gelmektedir. Bu 3 yıldızın anlamı ise büyük, güçlü ve sınırsız anlamları taşımaktadır. Sanıldığı gibi ilk faaliyet alanı teknoloji olmayıp ilk başlarda gıda sektörüne giriş yaparak başlamıştır. Yakın ülke ve bölgelere sebze, meve ve et ürünlerini kurutulmuş olarak satan şirket, 1970’li yıllara kadar un değirmeni ve şeker makinesi üretimleri gerçekleştirerek bunların ticaretini yapmaktaydı.

Ağır sanayi alanına girmek isteyen Samsung, yatırımlarının neredeyse büyük bir bölümünü Güney Kore dışarısında gerçekleştirmiştir. 1990 ile 2000 yılları arasında Kore dışında yakaladığı başarının ardından bu kararı alan şirket, 1997 yılında meydana gelen Büyük Asya krizinden herhangi bir şekilde zarar görmeden işleyişlerine devam etmiştir. Bu alanda Asya’nın uyumlu olmadığını dile getiren şirket, daha çok Avrupa ve ABD gibi bölgelerde çalışmayı tercih etmiştir. Elektronik alanına giriş yapmasının ardından üretimlere büyük hızlarla başlayan şirket, 2005 yılına geldiğimizde dünyanın en değerli 2. Şirketi olarak ilan edilmiştir. Günümüzde ev aletleri ve teknolojik ürünlerin yanında otomotiv, inşaat ve hatta uzay alanında da faaliyetleri bulunmaktadır. Güney Kore’nin sahip olduğu uyduların neredeyse tamamı Smasung tarafından üretildiğini söyleyebiliriz.

Telekomünikasyon alanına girmek istediği zamanlarda birçok yönetici bu duruma karşı çıkarak başarısız olabileceklerini iddia etmişti. O dönem, Nokia dünyanın en büyük firması olup milyonlarca adet satış gerçekleştirmekteydi. Hızlı bir büyüme kazanmasına olanak sağlayan telefon üretimi Samsung’un milyar dolarlar kazanmasına olanak sağlamıştır. Bugün, telefon satışı konusunda dünya üzerinde ilk sırada yer almaktadır. Her yıl 500 milyondan fazla akıllı cep telefonu satışı gerçekleştirmektedir. Başta 3G, 4G, 4.5G ve 5G denemelerini ilk kez gerçekleştiren şirket, Güney Kore’nin de kalkınmasına büyük oranda katkı sağlamıştır. Ciro bakımından alınan analizlere göre son 5 yıl içerisinde elektronik şirketler arasında birinciliği elde eden tek şirket olarak gösterilmekte.


Samsung – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Flatofis İstanbul İş Merkezi Otakçılar Caddesi No: 78 Kat 3 No: B3 / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri Temsilcisi: 444 77 11


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2