Scope müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Scope müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Mobil uygulama alanında hizmet vererek kişilerin görüntülü olarak yayınlar açmasına olanak sağlayan Periscope, 2015 yılında hayata geçirilmiştir. Kısa sürede yakaladığı şöhret sayesinde Twitter’ın dikkatini çeken uygulama yapılan anlaşmalar sonucunda Twitter’a satılmış ve hale bu şirket bünyesinde işleyişlerine devam etmektedir. 2017 yıllı içerisinde ülkemizde Periscope adının bir Türk vatandaş tarafından tescil ettirilmesi sonucunda telif davası ile karşı karşıya kalan şirket sadece ülkemiz içerisinde bir isim değişikliğine gitmek durumunda kalmıştır. Scope olarak ismini değiştiren uygulamanın ilk ortaya çıkışı ise oldukça trajikomiktir. Uygulamayı geliştiren kişi olarak gösterilen KayvonBeykpour, 2013 yılında İstanbul’a gelmiş, geldiği dönemlerde yaşanılan Taksim Gezi Parkı olayları oldukça dikkatini çekmişti.

Olayları Twitter üzerinden takip eden KayvonBeykpour, alanlarda binlerce kişinin telefon ile kayıt almasına karşın bunu dünya insanlarla anlık olarak paylaşamamalarını bir sorun olarak görmüş, 2014 yılında ülkesine döndüğünde bu konuyu ele alabilecek bir şirket kurma kararı almıştır. Gerekli programlama dillerini kullanarak geliştirilen Scope 2015 yılında yayın hayatına geçmiş, kısa sürede milyonlarca kişinin var olduğu bir alan haline gelmiştir. Twitter tarafından satın alınan uygulama daha da geliştirilmiş ve günümüzde birçok farklı amaç için kullanılmaya başlanmıştır. Twitter, Scope uygulamasının satın alım işleri ile ilgili herhangi bir detay paylaşımında bulunmamıştır. Birçok kişi; uygulamanın 50 ile 100 milyon dolar karşılığında alındığını belirtmektedirler.

İlk olarak 26 Mart 2015 tarihinde İOS işletim sistemli akılı telefonlarda kullanıma açılan Scope uygulaması aldğı geri bildirimler üzerinde platformu üzerinde değişikliğe gidere 26 Mayıs tarihinde Android mağaza içerisinde de yer almaya başlamıştır. 2015 Temmuz ayında 10 milyon kayıtlı üyeye ulaştığını bildirmesi başarısının ne denli boyuta ulaştığını göstermekte. Günlük eklenen videoların izlenme süreleri ile ilgili de bilgi veren yetkililer; ortalama olarak her gün Scope üzerinden 40 yıllık süreyi kapsayan izlenme meydana geldiği ifade etmektedir. Canlı yayınlar sadece akıllı telefonlar üzerinden izin veren şirket, izlenmeyi hem bilgisayar hem tablet hem de akıllı telefonlar üzerinden gerçekleşmesine olanak sağlamakta. Bununla beraber yayıncılar için geçtiğimiz yıl alınan karar doğrultusunda Go Pro ile yayın yapımına onay verildiğini söyleyebiliriz.


Scope – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Scope Genel Müdürlük Adres:
Scope Müşteri Hizmetleri: https://help.pscp.tv/customer/portal/emails/new


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 1