Tchibo müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Tchibo müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

1949 yıllında Almanya’da kurularak kahve üretimine başlayan şirket, MaxHerz ve Carl Tchillinghiryan tarafından Hamburg’da faaliyetlerine başlamıştır. İkili tarafından başlatılan bu girişim faaliyetlerine ilk olarak posta yolu ile kahve satışları ile başlamıştır. 1952 yılında düşük bütçeli insanlar için en uygun tarifleri sunan şirket, aylık olarak çıkarmaya başlattığı Tchibo Dergisinde sunarak en lezzetli tarifleri tüketicileri ile paylaşmaya başlamıştır. 60 yıllık edindiği deneyim, onu Starbucks ile beraber dünyanın en büyük üreticilerinden birisi yapmaya olanak sağlamıştır. Tchibo, şu an için satışlardan gelen en önemli kar payını kahve üretiminden elde ettiğini, bununla beraber haftalık olarak farklı farklı ürün grubunu satışa sunması tercih edilmesine büyük oranda katkı sağlamakta.

Her hafta farklı bir dünya sloganı ile sektör içerisinde büyük ilerlemeler kat eden şirket, her hafta denildiği gibi farklı ürün çıkarmaya çalışmaktadır. Bugün geldiği noktada 1,000’den fazla kendisine ait satış noktası bulunan şirket, dünyanın tüm noktalarına anlaşmalı olduğu firma ya da bayilikler üzerinden sağlamakta. Şirket, ana merkezini halen Hamburg içerisinde tutmakta olup mevcut bulunduğu alan içerisinde oldukça mutlu görünmekte. İsrail, Türkiye, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Çek Cumhuriyeti, Suriye, Ukrayna gibi ülkeler, şirketin son kullanıcıları olarak ürünlerini temsil ettiği ürünler arasında yer almakta. Kahvelerinin nasıl popüler olduğu ile ilgili adıma gelecek olursak;

Tchibo şirketinin Almanya’da popüler olmasını sağlayan en büyük etmenlerden birisi de 1954 yılında satışa sunmuş olduğu Gold Mocca ürününden kaynaklandığı belirtilmekte. Oldukça farklı bir aroma tadına sahip olan yeni kahve, tam tamına 9 farklı kahveden harmanlanarak üretilmesinden dolayı oldukça özel bir ürün olarak gösterilmekte. Türkiye’ye de girişi oldukça geç bir zaman olan şirket, ilk mağazasını 2006 yılında açmıştır. Cevahir alışveriş merkezinde bulunan ilk mağaza, Türkiye’de bulunan 56 Tchibo mağazasının ilkini oluşturmakta. Aktif olarak bağlı bulunduğu ülkeler içerisinde faaliyetlerini artırmak isteyen şirket, 2018 yılı içerisinde 500’den fazla mağaza açmayı planlayan şirket, Starbucks’dan daha etkili ve daha güçlü bir şirket olabilmek adına çalışmalara devam etmekte.


Tchibo – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Barbaros Mahallesi Çiğdem Sokak Ağaoğlu My Office No: 1-7 Ataşehir / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 28 26
Genel Müdürlük: 0216 575 4411


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir