TEB Türkiye Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri ve telefon bilgileri

TEB Türkiye Ekonomi Bankası müşteri hizmetleri ve telefon bilgileri

Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası 1927 yılında kurulmuş, kurulduğu tarihten bugüne ihtiyaçları yerinde karşılamaya çalışmıştır. Banka, kurulduğu 1927 yılında Kocaeli Halk Bankası adına sahip olup bölgesel bir hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Genel Müdürlüğü Kocaeli’nde bulunan banka, 1982 yılına kadar bölgenin en güçlü ticari merkezlerinden birisi olarak gösterilmekte idi. Çolakoğlu Grup, ülke içerisindeki yatırımlarına büyük ölçekte önem vermiş, bu bağlantıda 1982 yılında Kocaeli Halk Bankasını bünyesine dahil etmiştir. Çolakoğlu Grup, bankanın bölgeselde ulusala dönüştürmek için çalışmalara başlamış olup ismini Türkiye Ekonomi Bankası olarak değiştirme kararı almıştır. Genel müdürlüğün Kocaeli’nde olmasını istemeyen şirket, yaptığı çalışmalar sonucunda genel merkezi İstanbul’a taşıma kararı almıştır.

Çolakoğlu Grup, 2005 yılında yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamış, bu anlaşma sonucunda BNP Paribas Türkiye Ekonomi Bankasının çoğunluk hissedarına sahip olarak sektör içerisinde söz sahibi olmaya başlamıştır. BNP Paribas, yurt içerisinde Fortis Bankasının da çoğunluk hissedarına sahip olmasından dolayı iki bankayı birleştirmiş, tek bir elden hizmet vermesi için ortak bir grup kurulması kararı verilmiştir. Türkiye Ekonomi Bankası, temel bankacılık hizmetlerinin yanında KOBİ ve ticari alanlar için özel bir oluşum meydana getirerek tüm alanlara yönelik bir çalışma ortaya sunmaya çalışmaktadır. Banka tarafından 2016 yılında yapılan bir açıklamaya göre şu istatistikler paylaşılmıştır.

Türkiye Ekonomi Bankası 2016 yılı itibari ile 7 milyona yakın müşterisi ile sektör içerisinde faaliyet göstermeye çalışmaktadır. Türkiye genelinde 700’e yaklaşan şube, 1900 ATM ile sektöre farklı bir bakış açısı getirmekte. 12,000 personelini bankacılık alanında özel yetiştirerek müşteri memnuniyetine nasıl dikkat edeceklerini en ayrıntısına kadar anlatarak uygulamalı gösterimler gerçekleştirmekte. Çolakoğlu Grup, bankanın bu günlere gelmesine büyük katkılar sağlamış olmasına karşın maddi sıkıntılardan dolayı hisselerinin büyük bir kısmını satmak durumunda kalmıştır. 8 farklı finans ve finans dışı hizmetleri ile dünyada örnek gösterilebilecek 3 bankadan birisi olduğu ilan edilmiştir. Hizmet ve olanakları ile ilgili bilgileri 24 saat aktif bir şekilde çalışan çağrı merkezlerinden alabilirsiniz.


TEB Türkiye Ekonomi Bankası – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
TEB Genel Müdürlük Adres: TEB Kampüs C ve D Blok Saray Mah. Sokullu Cad. No:7A – 7B Ümraniye / İstanbul
TEB Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0 666


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir