Tivibu müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Tivibu müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türk Telekom’un müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alan Tivibu, dijital bir TV platformu olarak bilinmektedir. 26 Şubat 2010 yılında hayata geçirilen proje ilk etapta faaliyetlerini internet üzerinden gerçekleştirerek internet televizyonu olarak adlandırılmıştı. Web üzerinden birçok televizyon kanalının izlenebilmesine olanak sağlayan sistem tablet ve akıllı telefonlardan da desteklenerek oldukça büyük bir kitleye hizmet vermeye başlamıştır. Sistemin popülerleşmesi ile beraber Türk Telekom, Tivibu sistemini İPTV ile birleştirmiş, internet alanında hizmet veren bu sistemi bir dijital televizyon sistemine çevirmiştir. 2015 yılından bu yana uydu üzerinden izlenebilme olanağına sahip olan sistem, kullanıcılarına birçok olanak ve hizmeti kusursuz ve en iyi şekilde sağlamayı çalışmakta.

Spor yayınları üzerine büyük çalışmalar başlatan Tivibu, UEFA Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere UEFA Avrupa Ligi, Hollanda Ligi ve Rusya Liginin ülkemizdeki yayın haklarını satın alarak kullanıcılarına özel olarak sunmaya çalışmaktadır. Kurulduğu ilk yıldan bu yana spor çalışmalarına önem veren şirket, Süper Lig’in yayın haklarını alabilmek için düzenlenen ihalelere sürekli katılsa da çok az bir farkla yayın haklarını eski adı ile Digurk’e kaybetmiştir. Bir sonraki ihalede ne olursa olsun beİN ya da Digiturk’ün spor alanındaki yayınlarda tekelleşmediğini ispatlamak amacı ile yayın haklarını alabilmek için elinden gelenin en iyisini yapacağını açıklamıştır.  Tivibu, geçtiğimiz günlerde abone sayıları ile ilgileri bilgileri paylaşarak bu alanda ne kadar kişi tarafından benimsediğini göstermek de istemiştir.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda Türk Telekom altyapısı altında İPTV hizmetinden faydalanan abone sayısının 545,378 olduğu, uydu sistemleri üzerinden Tivibu Uydu hizmetleri abone sayısının da 351,345 olduğu ve toplamda 896,723 olduğu ifade edilmekte. İPTV hizmetinden faydalanan kişiler televizyon yayınlarını istedikleri zaman durdurup yeniden başlatabilmekteler. Arşivinde yer alan binlerce filmi kullanıcılarına sunan sistem, yeni filmler kadar nostaljik filmlerin de izlenebilmesini sağlamakta. Film yayınları sırasında istenilen yerde durdurup başlatma, ileri geri sarma gibi özelliklerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bünyesinde 100’den fazla kanal olan Tİvibu, her ihtiyaç ve zevk için özel olarak kanallar geliştirmeye çalışmaktadır.


Tivibu – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Tivibu Genel Müdürlük Adres: Esentepe Mah. Salih Tozan Sok. Karamancılar İş Merk. C-Blok No:16 Şişli / İstanbul – Türkiye
Tivibu Müşteri Hizmetleri: 444 5 375


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir