Toshiba müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Toshiba müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Dünyanın sayılı prestijli şirketleri arasında yer alan Toshiba, Japonya merkezli bir teknoloji şirketidir. Tokyo’da bulunan genel ofis, üretiminde bulunan cihazların dağıtımını tüm dünyaya gerçekleştirmekte olup büyük başarılar elde etmektedir. Elektronik üretimi ve cihazlara ait parçalar konusunda dünyadaki birçok rakibine büyük farklar atan şirket, kişisel bilgisayar olarak adlandırılan laptop, notebook, ultrabook gibi ürünlerde dünyanın en iyi sistemlerine sahip olarak gösterilmekte. Toshiba, yatırımlarını daha çok bilgisayar sistemleri için güç kaynağı, enerji üretim birimleri, elektronik parça, yazılımlar ve güvenlik uygulamaları geliştirmekte ve üretmekte olup oldukça sağlam ve kaliteli ürünler çıkarabilmektedir. Diğer birçok elektronik kuruluş gibi Toshiba da temellerini 1940’lı yıllarda atarak bugünlerine gelmeyi başarmıştır.

Toshiba şirketi, ailenin üçüncü şirketi olup ilk şirket 1875 yılında TanakaEngineering Works adı ile piyasalara giriş yapmıştır. Bu şirket, ülkenin ilk telgraf ekipmanları üreticisi olup ülke içerisindeki iletişimin sağalabilmesinde aktif olarak görev almıştır. İkinci şirket ise 1890 yılında Hakunetsusha adı ile kurulmuştur. Hakunetsusha, Japonya içerisinde elektrikli akkor lamba üretimi gerçekleştiren ilk şirket olarak gösterilmekte. 1900 yılına kadar bu ismi kullanan şirket daha sonra Tokyo Elektrik adı ile faaliyetlerine devam etme kararı almıştır.Toshiba 1939 yılında Tokyo ShibauraDenki olarak kurulmuş olup 1978 yılında adını Toshiba Corporation olarak değiştirme kararı almıştır. Bu evreden itibaren büyümesini ürünleri ile değil küçük çaptaki şirketleri satın alıp büyüterek elde eden şirket, holdingleşme sürecini çok iyi bir şekilde değerlendirmeyi başarmıştır.     Şu an için dünya üzerinde bulunan herkes bu markayı bilgisayar üretimleri ile bilmektedir. Dünyanın en sağlam ve en gelişmiş sistemlerini entegre edebilmeyi başaran Toshiba, teknoloji alanına oldukça güzel bir renk katmıştır.

Toshiba, Japonya’da bir Nükleer Enerji Santralnin kurulumunu sağlamış olup nükleer alanda meydana gelen gelişmeleri yakından takip etmek istemiştir. Mobil alanda çözümler üzerine de çalışmalar gerçekleştiren şirket, yakın bir zamanda oldukça sağlam projeler duyuracağını dile getirdi. Oyuncu bilgisayarları konusunda rakiplerine büyük fark atan şirket, Ana kartları ve grafik istemcilerinin gücünü oldukça iyi bir şekilde hissettirebilmekte.


Toshiba – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Küçükköy Cebeci Caddesi 569. Sokak No:6 Gaziosmanpaşa / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 360 86 74 – 0212 479 46 46


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir