Türk Hava Yolları (THY) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türk Hava Yolları (THY) müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

20 Mayıs 1933 yılında kurularak Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine başlayan Türk Hava Yolları, 2 yıl bu kurum içerisinde bağlı bulunduktan sonra Bayındırlık Bakanlığına bağlanmış, bu kurum içerisinde faaliyetlerini yürütme kararı alınmıştır. Bünyesinde toplamda 5 uçak bulunduran THY, toplamda 23 yolcu kapasitesine sahipti. Filosunda bulunan 5 uçağın tamamı KingBird D-2’den oluşturulmuş, uçakların her birinin toplam 5 yolcu taşıması üzerine tasarlanmıştı. 1955 yılına kadar çeşitli bakanlıklar içerisinde faaliyetlerini yürütülmeye çalışan Türk Hava Yolları bu tarihten itibaren Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ismini alarak devlet bünyesinde özel bir şirket unvanına kavuşmuştur. Anonim ortaklığa geçen şirketin o tarihteki toplam sermayesi 60 milyon TL olduğu belirtilmiş, bu yatırımlarım doğru bir şekilde kullanılması bugünlerin meydana gelmesine katkı sağlamıştır.

Şu an için genel müdürlüğü İstanbul Atatürk havalimanında bulunan THY, ülkemizin bayrak taşıyıcı tek uluslararası havayolu şirketi olarak gösterilmekte. Şu an için dünyanın en uzak noktasından en kısa noktasına kadar 130 ülkeye uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, 2016 verilerine göre toplamda 60 milyon yolcu taşıyarak bu alandaki liderliğini rakiplerine açıkça göstermeye çalışmıştır. Yurtiçi hat sayısını 52’ye yükselten şirket, yurtdışı hat sayısını 275’e yükselterek bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştır. Şu an da Türk Hava Yollarının %49,12 devlete ait olduğunu, bu hisse oranının da 2017 yılı itibari ile Türkiye Varlık Fonuna Devredildiğini belirtilmiştir.

Son 6 yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olarak gösterilen THY, dünya sıralaması içerisinde de 4. Sırada yer almaktadır. Filo sayısını her geçen artıran şirket filo yaş ortalamasına da dikkat ederek bünyesinde daima genç uçaklar barındırmaya çalışmaktadır. Atatürk Havalimanının elverdiği uçak sınırlandırmalarına göre filo oluşumunda bulunan şirket, üçüncü havalimanının açılması ile beraber dünyanın en büyük ve en gelişmiş uçaklarını da filolarına dahil edecektir. Şu an için hem yolu hem de kargo taşımacılığında bulunan şirket, iştirak şirketi olarak Anadolu Jet’i 2008’de hayata geçirmiştir. Bununla beraber aktif olarak uçuş hayatına devam eden Sun Express şirketinin de %50 hissesini satın alarak bu şirketin de gelişim göstermesine katkı sağlamıştır.

turkısh aırlınes check ın, turkish airlines online check in, thy online check in, turkish airlines bilet fiyatları, thy telefon, turkish airlines bilet al, turkish airlines iletişim, tyh uçuş arama, pegasus hava yolları, thy online check in, thy rezervasyon, thy iletişim, thy check in, thy kariyer, onur air, atlasjet, thy rezervasyon, pegasus bilet, thy iletişim, thy şikayet, thy çağrı merkezi, thy müşteri hizmetleri, türk hava yolları telefon, türk hava yolları iletişim, türk hava yolları bilet al, türk hava yolları check in, check in bilet sorgulama


Türk Hava Yolları (THY) – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlük Adres: Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali Yeşilköy / İstanbul
Türk Hava Yolları (THY) Müşteri Hizmetleri Telefon: 0850 333 08 49 – 444 0 849


Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 2