Turkcell müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Turkcell müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İletişim alanında Türkiye’nin lideri konumunda yer alan Turkcell, başta GSM olmak üzere 2G, 3G, 4G ve 4.5G iletişim konularını desteklemesi ile birlikte GSM 900, LTE2600, LTE900, LTE 1800, LTE 2100, LTE800, UMTS2100 teknolojilerini son sistem bir şekilde bünyesinde barındırmaktadır. Kurulduğu ilk günden bu yana gerçekleştirdiği tüm teknolojik hamlelerini kendi milli bütçesi ile gerçekleştiren şirket, geçmiş yıllardan ziyade gelecek yıllarda 18 milyardan fazla yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Elde edilen verilere göre 2016 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar TL gelir ile rakipleri arasında en çok gelire sahip şirket olma unvanına sahip olmakta. Aynı zamanda operatör adı altında akıllı telefon kampanyaları piyasaya süren ilk şirket olması ile de ön plana çıkmaktadır.

T10 ile başlayan akıllı telefon süreci günümüzde T80 serisine kadar ulaşmış, zaman içerisinde telefon modellerini geliştirerek kendi alanlarında devrimler meydana getirmiştir. Bünyesinde yer alan Turkcell markalı cihazların nerdeyse tamamını Çinli üretici ZTE ve Huawei şirketinden alarak kendi markası altında satışa sunmaya çalışmaktadır. İletişim alanında temellerini 1994 yılında atan şirket, GSM lisansını ancak 1998 yılında alabilmiş, bu tarihten itibaren Türkiye’nin iletişim alanında en çok tercih edilen şirketi olmayı başarmıştır. Ulaştırma Bakanlığından almış olduğu GSM lisans süresi 25 yıl olmakla birlikte süresinin en kısa zamanda yenileneceği belirtilmekte. Mobil alanda getirmiş olduğu yenilikler sadece bu kadarla kalmayıp birçok yeniliğe dünyada ilk defa attığı da görülmüştür.

Telefonlar üzerinden internet erişimini ülkemizde ilk olarak aktif eden Turkcell, 3G teknolojisinin gelmesi ile beraber dünyada ilk olarak 63 Mbps veri hızında indirme olanağını tüketicileri ile buluşturmuştur. Mobil alanda eşi benzeri olmayan bu hizmeti oldukça yüksek miktarda harcanan altyapı çalışmaları sayesinde olduğunu belirtmesi, işine ve iletişime verdiği önemin gözler önüne gelmesine olanak sağlamakta. Günümüzde aktif olarak kullandığımız 4.5G teknolojisi ile ilgili çalışmalarına halen devam eden şirket, tüm kullanıcılarına 100 Mbps veri hızında indirme olanağını ülkemizde ilk olarak sunmuş, bu alanda oldukça güzel bir kullanım meydana getirmeyi başarmıştır.Turkcell şirketler grubu şu an için Çukurova Holding bünyesinde faaliyetlerini ürütmektedir.


Turkcell – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Turkcell Adres: Aydınevler Mah. İnönü Cad. No:20 Küçükyalı Ofispark B-Blok Maltepe / İstanbul – Türkiye
Turkcell Müşteri Hizmetleri: 532 ya da 0532 532 00 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir