TV8 çağrı merkezi ve telefon iletişim bilgileri

TV8 çağrı merkezi ve telefon iletişim bilgileri

MNG Medya Grubu tarafından 22 Şubat 1999 yılında yayın hayatına başlayan TV8, 2013 yılına kadar MNG bünyesinde yer almış olup bu tarihten itibaren Acun Medya Grubuna satılarak bir anda ülkenin en çok ziyaret edilen kanallarından birisi haline getirilmiştir. 2016 yılından bu yana NBA’nin yayın haklarını elinde bulunduran kanal, birçok yarışma programı ile akşam kuşağının en popüleri arasına girmeyi başarmıştır. Yayın hayatına ilk olarak haber kanalı olarak başlayan TV8, 2003 yılında büyük bir değişikliğe giderek başta logosu ve formatını değiştirerek ulusal kanallar içerisinde yer almayı başarmıştır. Acun Ilıcalı, kanalı alması ile beraber tüm formatta büyük değişiklikler meydana getirmiş ve kanalı haber kanalı olmaktan çıkararak eğlence kanalına değiştirmeyi daha uygun görmüştür.

Acun Medya, TV8’i satın alması ile beraber kanalda çalışan tüm haber personellerinin iş akdine son vermiş ve haber programlarının tamamını yayın akışından çıkararak yerlerine eğlence ya da yarışma programları entegre etmiştir. Bununla beraber Telegol olarak adlandırılan spor programını da kaldıran Acun Medya, ülke içerisinde sıradanlıktan farklı bir televizyonculuk temelleri atmaya çalıştı. NBA’nin yayın haklarını satın alan şirket, gece kuşağında dahi izleyicileri ekran başında tutmaya çalışmıştır. 2014 yılına kadar kanalın eski logosunu kullanan şirket, bir anda değişikliğe giderek kendisine özel logo ve slogan kullanımına başladı. Bu tarihten itibaren önce Digitürk olmak üzere yavaş yavaş tüm alanlarda HD yayına geçmesi çalışmalarının daha anlaşılabilir hal kazanmasına olanak sağlamıştır.

Farklı kanallar ve farklı programlarla da ilgilenen TV8, ilk hamle olarak Show TV’de yayımlanan Bu Tarz Benim programını transfer ederek kendi oluşumlar içerisinde yer almasını sağlamıştır. Start TV içerisinde yapımcılığını üstlendiği Show TV, O ses Türkiye ve Yetenek Sizsiniz Türkiye Programlarını da kendi bünyesine dahil eden Acun Medya, 2016 yılından bu yana reyting sıralamalarının en üst noktasında yer almakta. 2015 yılında gerçekleştirilen bir anlaşma sonucunda TV8 hisselerinin yaklaşık %30’luk bir kısmı Doğuş Yayın Grubuna satılmış olup 2 yıldan fazladır ortaklık yürütülmektedir. 10’dan fazla yarışma programı ile faaliyetlerine devam eden kanal, yükselişlerine ara vermeden devam etmekte.


TV8 – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Kemerburgaz Yolu Cendere Mevkii No:29 Sarıyer / İstanbul – Türkiye
TV8 İzleyici Hattı: 0212 987 30 70


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir