Twitter müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Twitter müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Sosyal medya alanına farklılık getiren yeni bir akım oluşturmak amacı ile yayımlanan Twitter, kullanıcıların maksimum 140 karakterden oluşan yazılar yazarak paylaşıldığı bir alan olarak gösterilmekte. Mikroblog olarak faaliyetlerini yürüten platform, duygu ve düşüncelerin en güzel şekilde aktarıldığı, siyasilerin ya da haber sitelerinin gündem ile ilgili bilgileri paylaştıkları bir alan olarak da gösterilmekte. 140 karakterden oluşan metinler içerisine fotoğraf, video ya internet bağlantı adreslerinin ekleyerek gönderi paylaşımında bulunan kişiler, bu alanda oldukça özgür olduklarını belirtmekte. Dünya üzerinde 25’den fazla ofisi bulunan Twitterİnc, kullanıcı deneyimlerini ön plana çıkaracak birçok geliştirmeyi hedeflediği zaman dilimi içerisinde yerine getirmekte.

Bireysel kişilerin bir nevi günlük olarak kullandıkları platform, sanatçı ve ünlü kişiler tarafından etkinlik paylaşım alanı olarak kullanılmakta. Kurumsal şirketlerin şikayet ve öneri talebi aldığı yer siyasiler içinse gün içerisinde meydana gelen olayları tartışma mekanı olarak kullanılmakta. 2006 yılında faaliyete geçen Twitter, JackDorsey, NoahGlass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından kurulmuştur. 2012 yılına kadar büyük yükseliş yakalayan platform aktif 100 milyon kullanıcıya ulaşmış ve günde 340 milyon tweet gönderebilme hızını yakalamıştır. 2013 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden birisi olmuş ve aktif kullanıcı sayısını 300 milyona çıkarabilmiştir. 2016 yılı ABD başkanlık seçimi sırasında bir saatte 50 milyon tweet gönderimine ulaşarak dünyanın en büyük haber kaynağı olduğunu ispatlamıştır.

Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar başta olmak üzere internet bağlantısı olan her cihazdan kullanılabilen Twitter, Kuzey Kore, Çin ve İran’da tamamen yasaklanmıştır. Yeri geldiğinde ülkemizde de çeşitli dönemlerde erişim kısıtlamasına maruz kalan platform, kendisini internet dünyasının Anlık Mesajlaşma Sistemi(SMS) olarak adlandırmakta.  Her dakika ortalama olarak 100 Bin Tweet atımının yapıldığını ve tarihten ilk kez 2010 yılında Ay’da görevde bulunan uzay çalışanları NASA uzay merkezine tweet gönderiminde bulunmuşlardır. Alternatif birçok sosyal medya ağını geliştirilmesi ile büyük kullanıcı ve değer kaybına uğrayan Twitter, çalışmalarını ilk günlerindeki gibi büyük gayret ve çaba ile yürüterek oluşumun canlı kalarak milyonlarca kişi tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.


Twitter – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: 1355 Market Street Suite 900 San Francisco, CA 94103 / ABD
Telefon: support.twitter.com/forms  – üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Beğen  3
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir