Ufuk Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Ufuk Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Ankara’da bulunan vakıf üniversiteleri içerisinde eğitim ve kampüs yapısı ile farklılığını ortaya çıkaran Ufuk Üniversitesi, 1999 yılında kurulmuş, eğitim öğretimine ilk olarak 2002 – 2003 eğitim ve öğretim yılı içerisinde başlamıştır. Konum olarak Konya – Eskişehir yolu üzerinde bulunan üniversite, Ankara içerisinde de belirli noktalar üzerinde kampüs inşalarına devam etmektedir. Üniversite, Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakti tarafından kurulmuş olup mütevelli heyetinin başında halen vakıf yetkilileri bulunmaktadır. Vakfın üniversite kurmasındaki amaç; Spor, trafik ve iş dünyası içerisinde meydana gelen kaza, afet ya da felaket durumlarında olay alanlarına anlık olarak gidebilecek, müdahaleler de bulunabilecek nitelikli ve donanımlı personeller yetiştirmek olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık alanında etkinliğini yükselterek ülkenin en donanımlı merkezlerinden olma yolunda ilerleyen kurum, bugüne kadar oldukça başarılı işler meydana getirmiştir. Ankara’da bulunan vakıf üniversiteleri içerisinde eğitim ve kampüs yapısı ile farklılığını ortaya çıkaran Ufuk Üniversitesi, 1999 yılında kurulmuş, eğitim öğretimine ilk olarak 2002 – 2003 eğitim ve öğretim yılı içerisinde başlamıştır. Konum olarak Konya – Eskişehir yolu üzerinde bulunan üniversite, Ankara içerisinde de belirli noktalar üzerinde kampüs inşalarına devam etmektedir. Üniversite, Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakti tarafından kurulmuş olup mütevelli heyetinin başında halen vakıf yetkilileri bulunmaktadır. Vakfın üniversite kurmasındaki amaç; Spor, trafik ve iş dünyası içerisinde meydana gelen kaza, afet ya da felaket durumlarında olay alanlarına anlık olarak gidebilecek, müdahaleler de bulunabilecek nitelikli ve donanımlı personeller yetiştirmek olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık alanında etkinliğini yükselterek ülkenin en donanımlı merkezlerinden olma yolunda ilerleyen kurum, bugüne kadar oldukça başarılı işler meydana getirmiştir.

Tıp ve Sağlık meslek yüksekokullarını diğer fakültelerden ayrı tutan Ufuk üniversitesi, sağlık alanında donanımlı ve yetenekli personeller yetiştirebilmek için uzman ve yetenekli akademik personel bulmaya çalışmaktadır. İngilizce ve Türkçe eğitimler veren üniversite içerisinde kayıtlı öğrenci sayısı 2000 olup büyük bir bölümü Tıp, mühendislik ve hukuk alanlarında eğitim görmektedir. 6 fakülte. 3 meslek yüksekokulu, enstitüler sahibi olan üniversite, teknolojinin elverdiği donanımların tamamını bünyesinde barındırmaktadır. İlk yıllarda tıp fakültesine sahip olmayan Ufuk Üniversitesi daha çok meslek yüksekokulları aracılığı ile sağlık personellerinin gelişimlerine olanak sağlamaktaydı.

Ufuk Üniversitesi, diğer vakıf üniversiteleri gibi öğrencilerin her türlü meydana gelebilecek sorunları için çözüm önerilerini en başından geliştirmiştir. Şehir dışından ya da şehir içerisinden gelen öğrencilere konaklayabilmeleri için 5 yıldız konsepte uygun olan yurtlar geliştirmiş olup beslenmelerine uzmanlar eşliğinde kararlar vermektedir. Üniversite, başarılı öğrenciler çıkarabilmek adına tercih listeleri içerisinden derecesi yüksek olanlardan herhangi bir şekilde eğitim ücreti talep etmediği gibi öğrenim hayatları boyunca ekstre burs olanakları da sağlamaya çalışmaktadır. Ankara’da okumak isteyen öğrenciler için oldukça güzel bir seçenek olan Ufuk Üniversitesi, gelişim ve değişimlerini öğrencilerden almış olduğu başarı ve cesaret ile gerçekleştirmekte. Doğru kararlar alarak başarıya ulaşmak isteyen kişiler, bu bilgiler doğrultusunda kararlarını verebilirler.


Ufuk Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Öğrenci İşleri
Balgat Kampüsü Adres: Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:86-88 Balgat / Ankara – Türkiye
Bölümler: Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tıp Fakültesi, Sağlık Hizmetleri MYO, Hemşirelik MYO, Dr.Rıdvan EGE Hastanesi
Öğrenci İşleri Telefon: 0312 204 40 00

İncek Kampüsü Adres: Kızılcaşar Mah. İncek Bulvarı No: 110 İncek – Gölbaşı / Ankara – Türkiye
Bölümler: İİBF, Fen-Edebiyat Fak., Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Adalet MYO, Hazırlık Sınıfları Koordinatörlüğü
Öğrenci İşleri Telefon: 0312 586 70 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir