Vakıfbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Vakıfbank müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye Vakıflar Bankası olarak kuruluşunu 1954 yılında başlatan Vakıfbank, tüm alanlarda yapılan araştırmalara göre Türkiye’nin en aktif ve an büyük 5 bankasından birisi olarak gösterilmekte. Kuruluşu Adnan Menderes’in vermiş olduğu özel bir talimatla kurulan banka, 50 milyon TL sermaye ile çalışmalarına başlamış, Türk Anonim ortaklığı adı altında alınan kararlarla yürütülmüştür. Birçok kişi tarafından devlet bankası olarak bilinen Vakıfbank’ın hisse dağıtımları şu şekildedir. Hisselerinin %26 oranı halka arz edilmiş, %42 oranı Vakıflar Genel Müdürlüğü, %16 oranı mülhak vakıflar, %16 oranı ise Türkiye Vakıflar Bankası Emekli Sandığına aittir. 50 yıldan fazla geçmişi olan banka sadece yurtiçinde değil yurtdışında da şubeler açarak gerek bölgede yaşayan Türk vatandaşlarına gerekse global alanda adını duyurabilmek için çeşitli faaliyetlerde bulunmakta.

Amerika Birleşik Devletleri, Erbil ve Bahreyn’de bulunan şubeleri üzerinden yurtdışı faaliyetlerini yürüten Vakıfbank, International AG çatısı altında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Viyana, Frankfurt, Köln içerisinde de kurumsal çalışmalar yürütmekte. 15,000’den fazla personeli bulunan banka, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 1000’den fazla şube ile müşterilerine anlık çözüm önerileri getirmekte. Kamu sermayeli bankalardan bir tanesi olma özelliğini de taşıyan Vakıflar Bankası, sahip olduğu bu özelliği tüketicilere oldukça iyi bir şekilde yansıtmakta olup gerek kredi gerekse büyüme avantajları sağlayarak aktifliğini yansıtmaya çalışmakta. 2013 yılında gelen verilere göre bankada kayıtlı sermaye miktarı 2 milyar 500 milyon olarak ifade edilmekte.

Vakıfbank, bankalar arasında online işlemler gerçekleştirilmesine olanak sağlayan ilkler arasında yer almakta. Kullanıcılar Havale başta olmak üzere EFT gibi işlemlerini rahatlıkla mobil ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirmekte olup banka ve kredi kart bilgilerini ayrıntıları ile kontrol edebilmekte. Başta spor olmak üzere kültür, teknoloji, finans, iletişim alanlarında sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirerek ülkenin kalkınmasına büyük oranda katkı sağladığı görülmüştür. Son yıllarda sıklıkla gerçekleştirilen sanat programlarına eşlik eden banka, sponsorlukları ile sanat camiasının da gelişmesine, büyümesine olanak sağlamakta. Son olarak spor alanında kendi takımını oluştan banka bayanlar voleybol alanında oldukça güzel sonuçlar almakta.


Vakıfbank – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Genel Müdürlük Adres: Sultan Selim Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 59 Kağıthane / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 444 0 724 – 0850 222 0 724


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir