Vakko müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Vakko müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markalarından biri olarak gösterilen Vakko, 1934 yılında Vitali Hakko tarafından kurulmuştur. İlk etaplarda Şen Şapka adı ile kurulan firma şapka kanunundan sonra açmış olduğu şirin ve küçük şapkacı dükkanı ile faaliyete başlamış olup zaman içerisinde dev bir tekstil kuruluşu haline gelmiştir. Vakko markasının aktifleşmesi ile beraber Vitali Hakko, Türk ipeğinden eşarp ve şal üretimine geçmiş ve kısa süre içerisinde ülkenin en kaliteli ve en güçlü üretimlerini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Eşarp ve şapka satışları ile yetinmemesi ve büyüme kat etmek istemesi hazır giyim ve tekstil alanına doğru yönelmenin önünü aralamıştır. Vakko, resmi anlamda ilk mağazasını 1962 yılında Beyoğlu’na açarak o güne kadar Beyoğlu çarşısında yer alan en büyük mağaza olma özelliğine sahipti. Bu dükkanı diğerlerinden ayıran özelliklere gelecek olursak;

Vakko, tasarlamış olduğu satış düzeninde müşterilerine ilk kez perakende olarak liste fiyatı üzerinden pazarlıksız satış modeli sunmuş olup belirli dönemlerde indirimler uygulayarak iade, değişim gibi durumları ilk kez hayata geçirmeyi başarmıştır. Ürünleri dışarıdan almak yerine kendi üretmeyi tercih eden Vakko, 1968 yılında Merter bölgesinde ilki 36,000 m2, ikincisi ise 29,000 m2 büyüklüğe sahip fabrikalar inşa etmiştir. Üretim merkezinden ziyade sanat merkezi konseptine sahip olan fabrikalar, günümüzde dahi en modern üretim tesislerini oluşturarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. 1973 yılına kadar tek mağaza üzerinde devam eden şirket, ikinci büyük mağazasını Ankara’da açarak gelişimlerini büyük ölçüde hızlandırmaya çalışmıştır.

Vakko, ülkede bir ilke imza atarak Vakkorama adıyla gençlik mağazalarının temellerini atmaya başlamıştır. İçerisinde tüm ürünlerin indirimli fiyatlar içerisinde satılması Outlet kültürünün doğmasına olanak sağlamıştır. Çok fazla mağaza açmayı tercih etmeyen şirket faaliyetlerini daha çok bayilikler şeklinde yürütmeyi tercih etmektedir. Günümüzde ana mağaza sayısı 13 olup toplamda 35 butik mağazaya sahiptir. Butik mağazaların 3 adeti yurt dışında olmak üzere faaliyetlerini Avrupa’nın birçok noktasına da taşımayı başarmıştır. Ülke içerisinde bulunan AVM’ler içerisinde toplamda 80 Vakko Center bulunduğunu ve çeşitli bölgelerde konumlandırılmış 10 Vakko Outlet mağazası bulunduğunu belirtmek istiyoruz.


Vakko – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Kuşbakışı Cad. No:35 Nakkaştepe – Üsküdar / İstanbul – Türkiye
Telefon: 0216 454 09 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir