YapıKredi Bankası müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

YapıKredi Bankası müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Türkiye’nin ilk özle bankası olan Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Bankanın amacı; bireysel olarak kişilere uygun ortamlarda yaşayabilecekleri konutlar sahibi olmalarını sağlamak olarak gösterilmekte. Konut kredisi alanında göstermiş olduğu özverili çalışma, bu alanda bir ilke sahip olarak gösterilmekte. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka gibi Yapı Kredi bankası da ülke içerisinde 1000’den fazla şubesi bulunarak anlık olarak müşterilerinin sıkıntılarını, sorunlarını çözebilecek bir yapıya sahip olarak gösterilmekte. Genel müdürlük ve toplam şubeleri göz önüne alındığında 20,000’ye yakın çalışanı bulunan banka, ülke içerisinde farklı noktalarda olmak üzere 4,000’den fazla ATM servisi ile bu alanda da liderliği korumakta.

Yapı Kredi Bankası, kurumsal çatı olarak Çukurova Holding bünyesinde yer almakta idi. Çukurova Holding’in yaşamış olduğu sıkıntılar neticesinde tüm mal varlıklarına el koyan TMSF, bankanın hisselerini satarak alacaklarını elde etmeye çalışmıştı. Bu bağlamda ihaleye katılan Koç Holding, vermiş olduğu teklifler neticesinde Yapı Kredi Bankası’nın %51 oranındaki hissesini satın alarak Koç Finansal Hizmetler çatısı altına girmesini sağlamıştır. Aktif olarak gelen analiz raporlarına göre bankanın aktif büyüklük değeri 238,4 milyar TL olup özel bankalar içerisinde dördüncü sırada yer aldığını söyleyebiliriz. Türkiye genelinden 11 milyon müşterisi bulunmaktadır. Sayıya baktığımızda bu miktarın ülke içerisindeki bankacılık faaliyetlerinin boyutunu bizlere göstermekte.

Yapı Kredi Bankasının TMSF’ye düşmesinin ardından hisselerini sadece Koç Holding almamıştı. Hisselerin %29,80 oranını da UniCredit şirketi satın almış olup faaliyetlerin bir kısmında yönetim hakkına sahip olmuştu. Koç holding ile UniCredit şirketi arasında da bir ortaklık olduğunu düşünürsek Yapı Kredi Bankasının yaklaşık hisselerin %81,80 gibi bir oranı Koç Holding bünyesinde yer aldığını söyleyebiliriz. %18,20 oranında kalan hisse, alınan bir karar doğrultusunda halka ibraz edilmiş, borsa üzerinde değerlendirilmiştir. TMSF bünyesinde satışa çıkarılması bankaya herhangi bir olumsuzluk getirmediği gibi gelişmesinin de önünü bir hayli araladı. Koç Holding, mevcut yatırımların bir kısmını bu şirket üzerine yöneltmiş olup bankanın güç kazanmasına katkı sağlamıştır.


YapıKredi Bankası – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Müşteri Hizmetleri: 0850 222 04 44
YapıKredi Genel Müdürlük: 0212 339 70 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir