Yaşar Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Yaşar Üniversitesi öğrenci işleri telefon ve iletişim bilgileri

Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı tarafından 2001 yılında kurulan Yaşar Üniversitesi, akademik yıl başlangıcını 2002 – 2003 eğitim ve öğretim döneminde başlatmıştır. Üniversitenin arka planında yer alan yöneticiler, açmış oldukları programlar içerisinde görev alacak akademik personelleri oldukça sık eleyip ince elekten eleyerek görevlerinin başına geçirmektedir. Kendilerini Butik Üniversite olarak gösteren Yaşar Üniversitesi gerek kampüs alanı ile gerek bulunduğu şehir ile tam bir öğrenci yuvası olduklarını ifade etmekte. İzmir’de okumanın ayrıcalıklarını hissettiren idari birimler, her yıl yaptıkları değişiklikler ile modern bir çatının nasıl olması gerektiğini öğrencilerine gösterebilmekte. Bornova şehir merkezinde yer alan üniversite, metroya 5 dk yürüyüş mesafesinde olup Aydın çeşme otoyolunun tam karşısında bulunmaktadır.

Havalimanına 15 dakika uzaklıkta bulunan Yaşar Üniversitesi, ulaşım konusunda vakıf üniversiteleri içerisinde oldukça ayrıcalıklı bir konum üzerinde bulunmakta. Öğrencilerine sağlamış olduğu sosyal olanaklar oldukça fazla olup kişisel gelişimlerinin yanında eğlence unsurlarına da katkı sağlamaya çalıştığı gözlemlenmiştir. Toplamda 7000 öğrencinin eğitim gördüğü yaşar Üniversitesinde alanında uzman 422 adet akademik personel bulunmaktadır. Eğitimler sırasında öğrencilerin analitik düşünme yapılarının gelişimi ve soru sorma yapılarının oluşabilmesi için çaba gösteren üniversite, katma değer katabilen, sorumluluklarının bilince olabilecek bir nesil yetiştirmeye çalışmaktadır. Eğitim yanında sanatsal aktivitelere de önem veren Yaşar üniversitesi, tercih edilmesi durumunda öğrencilerine unutulmayacak bir yükseköğrenim görmelerine olanak sağlamakta.

Öğrencilerini yaşama doğru hazırlayan Yaşar Üniversitesi, iş dünyasında yer alacak tüm öğrencilerine eşit bir yaklaşım göstermeye çalışmaktadır. Kağıt üzerinde alınan eğitimleri üniversite içerisinde uygulamaya döken öğrenciler, mezun olma durumlarında üniversiteden deneyimli bir şekilde çıkış yapmaktadır. Bu sayede rakiplerine oranla daha kısa sürede iş bulabilme olanaklarına sahip olacak olmaları onları bir adım daha öteye taşımaktadır. Her yıl 1600 yeni öğrenci kabulü yapan üniversite, Türkçe ile beraber akademik alanda İngilizce eğitimlerde vermeye çalışmaktadır. Kampüs içerisinde bulunan spor merkezi dahil olmak üzere birçok sosyal alan haftanın 7 günü 24 saat hizmet vererek ders aralarında kafa dağıtmak isteyen öğrencilere oldukça iyi geldiği görülmüştür.


Yaşar Üniversitesi – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: Üniversite Caddesi No:37-39 Bornova / İzmir – Türkiye
Öğrenci İşleri Telefon: 0232 570 70 70
Faks: 0232 570 70 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir