Yemek Sepeti müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Yemek Sepeti müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Çevrimiçi olarak yemek siparişi vermeye yarayan Yemeksepeti, 2001 yılında Nevzat Aydın tarafından kurulmuş bir girişim olarak gösterilmekte. Yurt içerisinde 65’den fazla şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde etkinlik gösteren girişim, anlaşmalı olan restoranları tek bir çatı altında toplayarak kullanıcılarına büyük bir çeşitlilik sunmak olduğu belirtilmekte. Aktif olarak 15,000 Restoran’ın sistem içerisinde dahil olduğunu belirten Yemeksepeti yetkilileri, restoranların en güncel menülerini görerek ücret vermeden sipariş verebilmesini sağlamakta. Uygulama ya da internet üzerinden verilen siparişler anlık olarak işletmecilerin bilgisayarlarına düşmekte olup 30 dakika içerisinde teslim edebilmeleri gerekmektedir. Ortalama olarak gün içerisinde toplam 150,000 sipariş uygulama üzerinden verilerek dağıtımları gerçekleştirilmektedir.

Türkiye üzerindeki en ufak dönerciden en büyük yemek zincirlerine kadar birçok anlaşmalı noktası bulunan Yemeksepeti, internet adresi üzerinden kullanılabildiği gibi İOS, Android, Windows mağazaları üzerinden indirilebilen uygulamalar ile de kullanılabilmektedir. 2001 yılında açılan platform, 2004 yılına kadar sadece 1000 sipariş alabilmişti. Ülke içerisinde internet kullanımın oldukça kısıltı olduğu dönemlerde yemek sipariş edebilecek kişi sayısını düşündüğümüzde bu oranın oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. 2008 yılında günlük 10,000 sipariş alımına ulaşan Yemeksepeti, EuropeanFoundersFund adlı şirketten ilk yatırımını alarak reklam çalışmalarına başlamış, birçok kişinin adlarını ve yaptıkları işlemin ne olduğunu öğrenebilmelerini sağlamıştır.

Her yıl büyüme kat edebilmek için dünyanın farklı noktalarından farklı şirketlerden yatırım alan Yemeksepeti, milyonlarca kişiye duyurulmuş, gün içerisinde on binlerce sipariş alabilen bir merkez haline getirilmiştir. İstanbul içerisinde oldukça büyük bir genel merkez inşa eden şirket, bünyesi altında yüzlerce personel çalıştırarak müşterilerinin isteklerini ve taleplerini anlık olarak yerine getirmeye çalışmaktadır. 2015 yılı içerisinde günlük 100,000 sipariş aldığı dönemlerde şikayet global piyasa içerisinde yakından takip edilmeye başlamış ve Almanya merkezli online yemek sipariş şirketi Delivery Hero tarafından satın alım görüşmeleri başlamıştır. Yapılan görüşmeler sonucunda 589 milyon dolara satılan şirketin CEO’luk görevinde şirketin kurucusu Nevzat Aydın getirilmiş, görevlerine kaldığı yerden devam ettirilme kararı verilmiştir. Nevzat Aydın, satış üzerinden elde ettiği gelirin belirli bir kısmını şirketin o hallere gelmesinde emeği olan çalışanlarına dağıtmış, emeklerinin karşılığını vermiştir.


Yemek Sepeti – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Yemek Sepeti Genel Müdürlük Adres: Bestekar Şevki Bey Sok. No: 16/18 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul
Yemek Sepeti Müşteri Hizmetleri: 444 5 445 ve 0212 359 18 00


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir