Youtube müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Youtube müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

İnsanlar, günümüzde artık televizyonun karmaşık yapısından uzaklaşarak ilgi ve odağını tamamen İnternet üzerine yoğunlaştırmış durumda. Film, dizi, belgesel, animasyon gibi birçok alanlarda içerik sunan Youtube aracılığı ile boş zamanlarını değerlendiren kişiler, teknolojinin nimetlerinden oldukça güzel bir şekilde faydalanmaya başlamıştır. Youtube’un televizyonun yerini almaya başladığını yukarıda dile getirmiş, bu platform içerisinde video ve içerikler sunan kişilere ek gelir imkanları tanıdığından da bahsetmeden geçmek istemedik.Bu alanın ne olduğu, tarihi gelişiminden bahsedecek olursak; Youtube, Amerika merkezli bir şirket olup içerisinde video barındıran bir web sitedir. 15.02.2005 yılında eBay Inc. Yan kuruluşu olan PayPal da çalışan üniversite öğrencisi Steve Chen tarafından kurulmuştur.

Kuruluş hikayesi resmi olarak açıklanmasa da dillerden dillere dolanan bir efsaneye göre; Steve Chen’inde katıldığı akşam yemeği etkinliğinde videoların biryerde paylaşılması gerekiyordu. O dönemim şartlarında video yüklenebilecek bir alanın olmaması işleyişleri oldukça zor duruma sokmuştu. İşte bu yemek esnasında Steve Chen’in bu alanda bir girişim oluşturma fikri gelir ve günümüzde dev olarak adlandırılan şirketi temelleri fikir olarak atılır. Her ne kadar resmî açıklama olmasa da Steve Chen tarafından doğrulanmış bir bilgidir. Kuruluşundan sonra Youtube günden güne büyüyerek ilgi odağı olmayı başardı ve 2006 yılının Kasım ayında Google tarafından satın alındı. Google “broadcast yourself” yani Türkçe karşılığı “kendini yayınla” sloganı ile kolları sıvayarak sektöre girişini yaptı ve hâlâ günümüzde yan kuruluşu olarak bu alanda etkinliğini göstermeye devam etmekte.

Youtube içerisinde kısa özgün videolar, eğitim videoları televizyon klipleri, ve müzik videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır. YouTube’ye ilk video 25.04.2005 Me at the zooadı ile arka planda fillerin de olduğu kısa hayvanat bahçesi videosudur. Her ne kadar eğlenceli videoların paylaşıldığı alan olarak gösterilse de bu alan içerisinde olumsuz örnek oluşturabilecek birçok girişime imza atılmıştır. Dünyanın farklı noktalarından birçok kişi platform içerisinde çocuk istismarı ve olumsuz örnek oluşturabilecek videolar yüklemesi şirketin itibarını olumsuz yönde etkilemiştir. Birçok reklam veren reklamlarına son vermişi şirketin gelirlerinin büyük oranda düşmesine neden olmuşlardır.


Youtube – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Youtube Türkiye Genel Müdürlük Adres: Yıldız Mah. Çitlenbik Sok. No:12 Beşiktaş / İstanbul
Youtube Türkiye Müşteri Hizmetleri: 0850 390 20 10


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir