Zara müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Zara müşteri hizmetleri ve telefon iletişim bilgileri

Birçok kişi Zara’nın bir Türk markası olabileceğini düşünse de giyim ve aksesuar üzerine faaliyet yürüten bu kuruluş aslında İspanya kökenlidir. Kuruluşu 1975 olan şirket, hazır giyim ve aksesuar alanında kendisini oldukça hızlı bir şekilde geliştirmiş olup 2000’li yılların başından itibaren dünyanın en büyük3 hazır giyim şirketlerinden birisi olarak gösterilmeye başlanmıştır. Zara, 2015 yılındaki hedeflerini yerine getirmiş olup dünyanın yaklaşık 92 ülkesinde 6000’den fazla mağazasını aktif hale getirmiştir. Bunun yanında ülkemizde de 45 resmi mağazası bulunan şirket birçok marka ve mağazalarla da anlaşma yaparak ürünlerini dünyanın birçok bölümüne satmaya çalışmaktadır. Zara markası ile ilgili diğer bilgilere gelecek olursak;

Zara markası; İnditex grup bünyesinde yer alan çalışmalardan sadece birisidir. Grup içerisinde yer alan diğer çalışmalara bakılacak olursa en başarılısı ve en çok gelir getireni Zara olmakla birlikte şirketin gelişimini büyük oranda desteklemektedir. Başlangıçta sadece giyim üzerine üretimler gerçekleştiren şirket, almış olduğu büyüme kararı ile birlikte aksesuar parçaları da üretmeye başlamış olup kısa sürede büyük satışlar meydana getirmeyi başarmıştır. Aksesuar konusunda ürünlerine bağlantılı olacak üretimler gerçekleştirmesine karşın son zamanlarda birçok ünlü giyim markasının modellerinde de ürünlerini görebilmek mümkün. Zara, daima olarak müşterilerin istediklerini yaparak rakiplerinden önce onu piyasaya sürerek yükseliş yakalamıştır. Sahip olduğu potansiyel sayesinde dünyanın birçok noktasındaki firmalardan ziyade dünyada rakibi olabilecek firma sayısı bir elin parmakları kadar olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece İspanya içerisinde 2000 satış noktası bulunan Zara, Avrupa’dan ABD’ye, Çin’den en uzak ülkeye kadar dünyanın her yerinde aktif olarak ürünlerini satabilen ender firmalar arasında yer almakta. Doğrudan giremediği ülkelere aracı firmalar üzerinden satış gerçekleştiren marka, ülkemizde de ciddi oranda bir Pazar payına sahip. Modern ve şık görünüm kazanmak isteyenleri adresi olan Zara, hem yaz hem de kış sezonunun en etkili modellerini üreterek dünya modasının belirlenmesini sağlamakta. Firma’nın ülkemiz için ayrıcalıklı planlamalarının bulunduğunu öğrendiğimiz andan itibaren yakından takip ediyor, ürünlerin görsel ve tasarımlarının çıkmasını beklediğimizi belirtiyoruz. Hazır giyim alanı her geçen büyümekte, gelişmekte ve renklenmekte.


Zara Giyim – Çağrı Merkezi, Müşteri Hizmetleri
Adres: MM Plaza: Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sokak No:3 Kat :4 Levent/ Beşiktaş / İstanbul – Türkiye
Telefon: 444 59 52
Telefon: 0800 211 10 02


Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir